Autodroms » Zvaigžņu auto

Rokenrola grupas Beach Boys līdzdibinātāja Braiena Vilsona riteņotie draugi!

9 Aug 2019  

1990-chevrolet-corvetteNo mūziķa Braiena Vilsona ( Brian Vilson) grupas Beach Boys repertuāra prātā aizķērusies dziesma Surfin’ USA. Taču ne jau tikai sērfošanas dēlis glabājies zvaigznes garāžā.

Augšējā attēlā redzams Chevrolet Corvette ZR1, kuru dziedātājam uzdāvināja pats ražotājs. 1990. gada Chevrolet Ccorvette ZR- 1 bija pati ‘’gudrākā’’ no Corvette saimes. Mašīnas V8 sirds, kuru izstrādāja LOTUS, bija ar bloku no augsti leģēta alumīnija sakausējuma . Spēkrata cilindru darba tilpums bija 5,7 litri. Motors šim auto ļāva izvairīties no nodokļa, kas jāmaksā mašīnām ar lielu degvielas patēriņu. Corvette uzstādīja elektronisko degvielas taupīšanas sistēmu un sešu pakāpju, mehānisko pārnesumu kārbu standarta aprīkojumā. Auto jauda bija 375 zs. Speciāls, datorizētais vadības bloks gādāja par vilci un stūres pievadu. Pamata aprīkojumā iekļāva platākus riteņus un ABS sistēmu. Tas viss pietuvināja šīs Corvette uzvedību uz ceļa tuvāku Eiropas manierei nekā citām Chevrolet Corvette.
Laimīgais īpašnieks ieguva visu ko vien sirds kāro. Sākot ar salona ādas apdari un beidzot ar kondicionieri. Cena bija augstāka nekā parastai Corvette, bet zemāka nekā līdzvērtīgai Eiropas super mašīnai.

Vilsona īpašumā Chevrolet Corvette ZR1 bija līdz 2011. gadam un pēc tam tā nonāca Volo Auto Museum ekspozīcijā.

1986 Cadillac FleetwoodSavukārt gaiši zilais Cadillac Fleetwood ražots 1986. gadā un nāk no filmas Love and Mercy. Tā ir 2014. gadā uzņemta biogrāfiska drāma par Braiena Vilsona dzīves grūtajiem brīžiem, kad nācās cīnīties ar garīgu saslimšanu.

Filma sākas ar to, ka 1986. gadā Braiens Vilsons ienāk Losandželosas Cadillac dīlera centrā, lai nopirktu auto. Tas ir patiess stāsts kā Vilsons iepazinās ar savu otro sievu Melindu Ledbeteri ( Melinda Ledbetter), kura strādāja par Cadillac pārdevēju. Šo auto filmā izmantoja , lai attēlotu pirmo sastapšanos. Patiesībā toreiz Vilsons nopirka Cadillac Brougham automobili. Viņš pats esot mainījis scenāriju, lai var izmantot šo Fleetwood automobili, jo tas labāk derot viņa atmiņām par šo dienu.

Braian wilson Cadillac Coupe de VilleApakšējā foto redzams Braiena Vilsona 1979. gada Coupe DeVille ‘’Phaeton’’aprīkojuma versijā.

Kristiāns Andersons

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.