Autodroms » Tehnoloģija

Škoda automobiļus varēs diagnosticēt pēc skaņas izmantojot mākslīgo intelektu!

12 Okt 2020  
Foto: @autodroms.lv

Foto: @autodroms.lv

Jau tagad automobiļi ir kļuvuši tik pārbagāti ar dažādām tehnoloģijām, ka daudzas lietas var paveikt attālināti. Galu galā pat parastu diagnostiku šobrīd meistari veic ar bezvadu ierīcēm, saslēdzot testeri ar datoru wi fi režīmā. Čehijas autobūves milzis Škoda ir spēris vēl plašāku soli pretim autobraucēju ērtībām.
Škoda IT speciālisti izstrādājuši programmatūru, kas balstīta uz mākslīgo intelektu. Šī attālinātā sistēma var precīzi noteikt, kas notiek ar kādu no šīs markas automobiļiem, vienkārši ieklausoties automobiļa radītajās skaņās.
Programma Sound Analyzer ieraksta attālināti saņemto auto skaņu un ar mākslīgā intelekta palīdzību salīdzina to ar sākotnēji ierakstītu pilnīgi vesela automobiļa skaņu.
Mākslīgās smadzenes vispirms rūpīgi noklausās reāla automobiļa skaņas, tad salīdzina tās ar etalonu un izdara secinājumus, kur meklējamas problēmas, ja tādas konkrētajam automobilim vispār ir.
Ja autovadītājam rodas aizdomas, ka kaut kas nav gluži kārtībā, tas nodod attālinātu ziņu servisam. Tālāk jau viss notiek bez paša vadītāja dalības. Pēc šādas diagnostikas autobraucējs vien saņem ziņu par to vai automobilis jāremontē, vai droši var turpināt ceļu.
Patiesībā galvenais ieguvums ir laiks. Parasti ierodoties servisā paiet prāvs brīdis, kamēr meistari veic klasisko diagnostiku un atrod problēmas sakni. Ar Sound Analyzer palīdzību auto, iebraucot servisa zonā, jau ir gatavs remontam. Meistariem monitorā pieejama diagnostika ar norādītajiem trūkumiem.
Uz šo brīdi izstrādāti jau desmit ražotāja šabloni, kas varēs atklāt nepilnības stūres sistēmā, kondicioniera kompresorā, dzinējā un pārnesumu kārbā. Turklāt diagnostika šādi tiek veikta ar 90 procentu precizitāti.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.