Autodroms » Zvaigžņu auto

Slavenā aktiera un komiķa Leslija Nīlsena automobiļi! Dzīvē un uz ekrāna!

1 Feb 2019  

Leslie Nelsen's 1965 Bentley S3 Continental H. J. Mulliner Flying SpurKatru piektdienu RE: TV raidījumā AUTODROMS var sekot līdzi stāstam  turpinājumos , kur profesionāļi no Radex Europe uzņēmuma stāsta un rāda visu, kas nepieciešams auto krāsošanai. Mašīnas krāsošanas process aizrauj kā jaunu tā vecu. Mana vienīgā pieredze šajā ziņā bija, kad pusaudža gados mēģināju nokrāsot durvis  mēroga modelītim VAZ 2105, kas joprojām saglabāts kolekcijā.

Savukārt šīs dienas stāsta varonis, komēdiju ‘’Airplane’’ un ‘’Naked Gun’’ aktieris  Leslijs Nīlsens savu 1965. gada Bentley S3 Continental H.J. Mulliner Flying Spur pārkrāsoja dzeltenā metālikas   Butterscotch Yellow krāsā. Foto redzams, ka pēc restaurācijas auto atguvis savu oriģinālo melno Black Pearl  toni. Automobiļa salona apdarē izmantota bēša āda un dzeltenbrūns paklājs. Restaurācija veikta pie nobraukuma 17 000 jūdzes. Automobiļa motors ir 6,2 litru V8 spēka agregāts, bet transmisija četru pakāpju automātiskā. Četru durvju versija Flying Spur  ir Mulliner ateljē meistardarbs.

Šis Flying Spur ir ievērojams ar to, ka ir pirmais no divdesmit eksemplāriem ar alumīnija virsbūvi un otrais, pēdējais auto ar stūri kreisajā pusē.

No Nīlsena kunga auto nonāca pie markas eksperta Ričarda Gormana. Uz to brīdi, aptuveni, 2011. gadu auto nobraukums bijis vien 3000 jūdžu.

Izrādās, ka Nīlsena kungam piederējuši divi,  mūsdienās tik populārie, elektriskie automobiļi. Tos ražojis uzņēmums Solar Electric Engineering no Santa Rosas Kalifornijā.

i065648Aktieris palīdzēja popularizēt elektriskos automobiļus braucot ar  apakšējā foto redzamo, divvietīgo  Destiny 2000 mašīnu, kuru uzbūvēja speciali 1991. gada filmai ‘’Naked Gun 2-1/2 The Smell of Fear’’.

Ar saules baterijām darbināmā Destiny 2000 pamatā ir 1986. gada Pontiac Fiero automobilis. Iekšdedzes dzinēju aizstāja ar astoņpadsmit  6 voltu  Trojan R-125 svina skābes baterijām, kuras uzlādē saules paneļi,  un General Electric Series Wound DC 9 motoru. Pārnesumu k;ārba ir piecu pakāpju manuālā. Saules paneļi atrodas ne vien uz individuāli izgatavotā motora pārsega, bet arī bagāžas nodalījums ir no tiem.

Ar vienu uzlādi auto spēj nobraukt 50 jūdzes. Maksimālais ātrums ir 75 jūdzes stundā. Ieskrējiens no 0- 60 jūdzēm stundā  aizņem 11,2 sekundes.

Kristiāns Andersons

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.