Autodroms » Zvaigžņu auto

Slavenā amerikāņu aktiera Denzela Vašingtona kādreizējais Aston Martin V12 Vanquish S automobilis un citi šīs markas pārstāvji!

2 Nov 2018  

V12-Vanquish-S-front-rightPagājušajā nedēļā meklēju informāciju par Denzel automobiļu marku . Slavenā asistente ‘’tante’’ Google momentā mani mēģināja novirzīt aktiera Denzela Vašingtona virzienā.

Neatradu, ka Vašingtona kunga garāžā būtu bijis kāds Denzel automobilis, bet Aston Martin V12 Vanquish S tur savulaik  vieta atradās gan.

Denzela pasūtītais,  2006. gada izlaiduma Aston Martin Vanquish S togad, februāra mēnesī  nonāca pie dīlera Kalifornijā.  Par atbilstību zvaigžņu auto statusam liecina attēlā redzamais dokuments.Denzel Vanquish paper

Modeli Aston Martin Vanquish S stādīja priekšā 2004. gadā. No parastā tā laika V12 Vanquish tas atšķīrās ar 520 zs jaudu. Maksimālais auto ātrums ir 320 km/h. Kopā līdz 2007. gadam saražoja 1000 Aston Martin Vanquish S modifikācijas automobiļu. Tā bija pēdējā mašīna, kuru uzbūvēja Newport Paganell rūpnīcā.

No interjera detaļām īpaši izceļams ir pulētais elkoņa balsts ar Aston Martin uzrakstu , jo tādu neatrast nevienā sekojošā Aston Martin modelī. Šā elementa dizains turpinās arī skaļruņos.

denzel-washington-dbsIzrādās, ka Denzela spēkratu sarakstam  pieder arī tumši zilais Aston Martin DBS, kurā iekāpjam viņš redzams fotogrāfijā. Bez Aston Martin markas viņa garāžā ir Range Rover Evoque, Chrysler 300 C, kuru esmu dzirdējis dēvē par strādnieku Rolls Royce, un īstais Rolls Royce Phantom.

Zināms, ka 2012. gadā Aston Martin Vanquish S nonāca Nīderlandē no iepriekšējā īpašnieka. Ne viņš, ne arī Denzels Vašingtons nebija braukuši daudz. Tas sagādāja prieku nākamajam īpašniekam, kurš mašīnu nopirka 2013. gadā. Gandrīz astoņu gadu laikā nobrauktas vien 3900 jūdzes. Auto uz to brīdi bija  saglabājies tā it kā nekad nebūtu pametis dīlera salonu. Perfekts krāsojums, tīri riteņi un motors kā no rūpnīcas.

Aktieris palika uzticīgs Aston Martin markai un uz 2017. gada Oskara ceremoniju, kurā bija nominēts par labāko aktieri,   ieradās Vanquish V12Aston Martin Vanquish V12. Auto aprīkots ar jaudīgāko motoru Aston Martin vēsturē –AM 29 V12. Tā jauda ir 568 zs un maksimālais ātrums 201 jūdze stundā. Ieskrējiens līdz 60 jūdzēm stundā notiek 3,6 sekundēs.

Par to kā Aston Martin nonāca līdz tik iespaidīgam sniegumam lasiet kompānijas vēstures apskatā:

http://www.autodroms.lv/tas-nav-kino-ta-ir-dzive-1-dala/

http://www.autodroms.lv/tas-nav-kino-ta-ir-dzive-2-dala/

Kristiāns Andersons

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.