Autodroms » Zvaigžņu auto

Smukais, divu krāsu Bentley S1 Continental automobilis un tā melnais kolēģis no Warner Bros. prezidenta Džeka Vornera garāžas.

20 Mar 2020  

Jack Warner Bentley S1 ContinentalPirms mēneša rakstīju par Ronalda Reigana La Salle automobili, kurš foto bija redzams pie Warner Brothers Studios. Uzņēmumu, kurš tagad pazīstams kā  Warner Brothers Enterteiment, Inc.,  dibināja Džeks Vorners kopā ar brāļiem Hariju, Albertu un Semu.  Šodien kārta pienākusi filmu studijas vadītāja Džeka Vornera ( Jack Leonard Warner) spēkratiem. Man patīk  attēlos redzamā, 1956. gada Bentley S1 Continental krāsu salikums. Pilnā vārdā mašīnu sauc Bentley S1 Continental Park Ward Coupe. Vornera kungs pasūtīja mašīnu jaunu un tā viņam kalpojusi līdz saimnieka mūža galam. Tāpat viņam piederējis arī melns 1955. gada Bentley S1 sedans, kuram virsbūvi veidojis Londonas ateljē  Freestone & Webb. Arī šī mašīna palikusi Vorneru īpašumā Beverlihilsā  līdz 1990. gadam, kad aizgāja mūžībā Džēka atraitne Anna Peidža Vornere( Ann Page Warner). Melnais auto redzams apakšējā foto un tādus izgatavoja tikai septiņus. Konkrētais eksemplārs bija vienīgais ar stūri kreisajā pusē.Interior Mašīnai bija stūres pastiprinātājs, kuru standarta aprīkojumā varēja dabūt vien no 1957. gada. Melnais auto filmējies 1964. gada filmā ‘’Dead Ringer’’. Tam zem motora pārsega atrodas rindas 6 cilindru dzinējs ar 4887 kubikcentimetru darba tilpumu. Pārnesumu kārba ir četru pakāpju automātiskā Hydra-Matic no General Motors. Šo pārnesumu kārbu, pēc licences, ražoja Rolls Royce.  Maksimālais auto ātrums 103 jūdzes stundā, bet ieskrējiens līdz 60 jūdzēm aizņem 13,1 sekundi.

Atgriežamies pie  brūni sarkanā 1956. gada  Bentley S1 Continental Park Ward Coupe ar šasijas numuru BC16LAF. Saražoja 33 šādus eksemplārus ar stūri kreisajā pusē un cieto jumtu hardtop, kuru Apvienotajā Karalistē mēdz dēvēt par FHC – fixed head coupe . Hardtop nozīmē, ka ir fiksēts jumts, bet  nav centrālās statnes.  Mašīnas sirds ir rindas sešu cilindru spēka agregāts no Rolls Royce. Dzinēja darba tilpums ir 4,9 litri, bet jauda 177 zs. Šī mašīna tika izlikta pārdošanā pasākumā Blackhawk Collection Sale , kurš notika slavenā Pebble Beach Concours d’Elegance ietvaros. Auto cena toreiz bija $ 350 000.Rearside

Vēl tāds automobilis no šiem, tā paša gada,  33 eksemplāriem,  bet divu toņu zaļā krāsojumā bijis kinoaktierim Deividam Naivenam ( David Niven).

Ieskats Bentley automobiļu markas dzīves gājumā rodams šeit:

http://www.autodroms.lv/dzimis-autodromam/

http://www.autodroms.lv/sapnis-par-tumszalu-bentley/

http://www.autodroms.lv/atgriezoties-lemana/

1955 Bentley S1 Freestone & Webb SaloonKristiāns Andersons

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.