Autodroms » Zvaigžņu auto

Stāsts par Barbaras Streisandes Rolls Royce!

20 Apr 2018  

Barbara Streisand 1926 Rolls Royce Silver GhostAttēlā redzams 1926. gada Rolls Royce Silver Ghost Berwick Sedan, kurš savulaik piederējis amerikāņu dziedātājai Barbarai Streisandei. Viņa to nopirka 1979. gadā caur izsoļu namu Christie’s un pārdeva 1994. gadā ar šī paša uzņēmuma palīdzību.
Auto ir sedans septiņiem braucējiem. Salons veidots no sarkana vinila. Spēkrata šasijas numurs ir S128ML. Motors ir sešu cilindru ar darba tilpumu 7,428 kubikcentimetri, bet jauda ir 65 zs. Pārnesumu kārba četru pakāpju manuālā.
Šīs mašīnas virsbūvi Beweric Sedan uzbūvēja Rolls Royce Custom Coachworks virsbūvju ateljē. Mašīna jauna tika piegādāta Čārlzam Blitam ( Charles Blyth) 1926. gada aprīlī. Šobrīd spēkratam ir citas virsbūvju darbnīcas meistardarbs
Barbara Streisande šo mašīnu nopirka 1979. gada februārī. Piecpadsmit gadu laikā viņa to lietojusi maz. 1994. gadā to pārdeva kopā ar vienas viņas mājas saturu.
Arī nākamais īpašnieks auto lietojis maz un nobraukums līdz šī gadsimta sākumam bija tikai 49,316 jūdzes. Kopš 1979. gada noskrietas 300 jūdzes.
1906. gadā, kas ir arī uzņēmuma Rolls Royce Ltd dibināšanas gads, Londo-nas auto izstādē , stādīja priekšā pirmo šasiju ROLLS ROYCE 40/50 HP ar rūpnīcas numuru 60551. Drīzumā spēkrats ieguva nosaukumu SILVER GHOST – sudraba gars ( spoks). Mašīna nosaukumu ieguva dēļ mīkstās gai-tas un klusās darbības.
Jau 1907. gadā auto ar septiņu litru, sešu cilindru, sānu vārstu motoru tika reklamēts kā labākais pasaulē. Spēkrata stiprā puse bija savākšanas kvalitā-te. Šoreiz spēka agregāts bija konstruēts pa trim cilindriem blokā.
Aizmugures riteņu balstiekārtai ir ne tikai garenvirziena atsperes, bet arī vie-na šķērsvirziena.
Spēkratam ir augsti sēdekļi krēslu formā. Auto ir veiksmīgi piedalījies vairākos izturības braucienos. Piemēram, Skotijas brauciens 24140 km garumā. Pirmā Pasaules kara laikā uz sudraba spoka bāzes tapa bruņumašīnas. Pēc kara auto ieguva elektrisko apgaismojumu, bet dzinējs ar alumīnija virzuļiem un dubulto aizdedzi tika pie elektriskā startera. Bremzes gan līdz 1924. gadam bija tikai aizmugures riteņiem. Lielbritānijā SILVER GHOST beidza ražot 1925. gadā, bet ASV filiālē to turpināja līdz 1931. gadam.
Kristiāns Andersons

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.