Autodroms » Zvaigžņu auto

Stāsts par kādreizējās ASV pirmās lēdijas Žaklīnas Kenedijas BMW!

20 Sep 2019  

Kennedy BMWPortāla Autodroms.lv zvaigžņu auto sadaļā ir stāstīts par 35. ASV prezidenta Džona Kenedija pēdējo auto. http://www.autodroms.lv/pirmas-personas-pedeja-masina-dzons-kenedijs/
Šodien pastāstīšu par viņa kundzes Žaklīnas Kenedijas-Onases (Jacqueline Kennedy Onassis) BMW 3.0 S ( E3) automobili. Spēkrats ražots 1974. gadā un Žaklīnas rīcībā bijis kopš tā gada 20. augusta līdz 1992. gadam. Acīm redzot tas bijis viņas iecienītākais braucamrīks.
Mašīnu pirka pie BMW pārstāvja Manhetenā Martin Motors. BMW bija tam laikam netipiska izvēle, jo atšķirībā no Mercedes-Benz, BMW tolaik skaitījās mīklains zīmols ASV. Ar modeli 2002 BMW kļuva pazīstams ASV tirgū, bet lielo sedanu pircējiem šis zīmols vēl nebija prātā.
Tad 1992. gadā viņa iegādājās citu zaļu BMW 325i automobili. Kenedija –Onase ar foto redzamo BMW 3.0 S parasti brauca pati. Biežākais maršruts bijis no mājas Ņujorkā uz īpašumu Ņūdžersijā. Automobilim uzstādīts sešu cilindru rindas dzinējs, bet pārnesumu kārba ir trīs pakāpju automātiskā. Reiz spēka agregātu nācās remontēt, jo īpašniece to bija pārkarsējusi stāvam sastrēgumā tunelī, kurš ved ārā no Manhetenas.
2Mašīnas krāsa saucas Amazon Green. Uz izsoles brīdi 2016. gadā auto nobraukums bija 75 000 jūdzes.
Par laimīgo nākamo BMW 3.0 S īpašnieku kļuva Žaklīnas kaimiņš, kolekcionārs no Ņūdžersijas. Mašīna vairākkārt mainījusi īpašniekus . Tā nonāca izsolē 2016. gadā un prasītā cena bijusi $295 000.
Savukārt otrs BMW 325i ticis izsolīts jau 1996. gadā par $79,500.
Kristiāns Andersons

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.