Autodroms » Vēsture

Stāsts par Renault 5 prototipu – lukturos paslēptais šarms

23 Feb 2021  

Stāsts par Renault 5 prototipu - lukturos paslēptais šarmsAtdzīvināt jaukas atmiņas, raisīt smaidu – tāds bija Fransuā Lebuāna mērķis, izstrādājot jauno Renault 5 prototipu. Uzņēmumā Renault viņš atbild par konceptauto un izstāžu automobiļiem. Kopā ar Fransuā Lebuānu atskatīsimies uz prototipa lukturu izstrādes procesu, jo tie, pēc viņa domām, iemieso automašīnas izstrādes pamatideju. Lai to sasniegtu, viņš izmantoja labi pārbaudītu metodi, ko piekrita atklāt arī mums.

Pirms jebkura radoša procesa uzsākšanas jums ir nepieciešams izejas materiāls. Pirmajā solī, ko dēvē par analītisko, tika apkopoti vēsturiskie materiāli, lai analizētu, izprastu un dekonstruētu oriģinālo automašīnu. Pateicoties fotoattēliem, dizainera Mišela Buē oriģinālajām skicēm, tā laika žurnāliem, rakstiem un brošūrām, bija iespējams no visiem skatu punktiem aplūkot mītiem apvīto Renault 5. Arī Renault Classic aizdotais oriģinālais transportlīdzeklis palīdzēja labāk izprast dažus šī auto elementus, piemēram, slavenos lukturus.

Nākamajā posmā dizaineri uz papīra uzzīmēja pirmās skices – gluži kā karikatūristi, kuri cenšas notvert raksturīgos sejas vaibstus. “Skices atspoguļoja galvenos elementus, kuri bija jāsaglabā, lai atveidotu oriģinālā Renault 5 rotaļīgo “skatienu”, stāsta Fransuā Lebuāns. Tad dizaineri izmantoja dažādus grafiskos paņēmienus, lai noteiktu proporcijas, kontūras, attālumu starp lukturiem, kā arī atrastu 1970. gada Renault 5 zīmīgo izteiksmi un smaidošo skatienu.

Renault 5 prototipam ir bijusi “silta uzņemšana” un tas raisījis lielu interesi arī ārpus uzņēmuma. Gan par lukturiem, gan automašīnu kopumā – attieksme pret automobiļa līnijām un futūristiskajiem elementiem bija visnotaļ pozitīva. Pateicoties Renault 5 prototipam, Renault simboliskajam modelim ir tapis cienīgs pēcnācējs. Tā ir mūsdienīga, šarmanta un laikmetam atbilstoša automašīna.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.