Autodroms » Zvaigžņu auto

Stāsts par Sunbeam Tiger ar slaveno aktieri Keriju Grāntu pie stūres!

16 Nov 2018  

Cary Grant Sunbeam Tiger 1966Tā ir sanācis, ka šoreiz atgriežamies pie jau esošas zvaigznes mūsu AUTODROMS.LV zvaigznājā. Runa ir par aktieri Keriju Grāntu , kura 1941. gada Buick Century aplūkojams šeit: http://www.autodroms.lv/auto-ar-zvaigzni-uz-sparna/

Šodien stāstīšu par citu viņam piederējušu  automobili un tas ir 1966. gada Sunbeam Tiger MK1. Spēkrats zīmīgs ar to, ka bijis pirmais togad  ASV ievestais Sunbeam Tiger. Žilbinošo aktieri auto ražotājs Rootes Motors nodarbināja modeļa popularizēšanai. Ideja par jaudīgāka Sunbeam Alpine nepieciešamību radās jau 1962. gadā F1 čempionam Džekam Brabamam ( Jack Brabham) , kurš vērsās pie Rootes sacīkšu menedžera ar domu par Ford V8 motora nepieciešamību, lai konkurētu ASV.

Auto lepnums ir Ford V8 motors ar sākotnēji 260, bet vēlāk 289 kubikcollu darba tilpumu. Par konsultantu spēka agregāta tapšanā pieaicināja pašu Kerolu Šelbiju. Viņš V8 motoru izmantoja pārbūvējot AC Cobra automobili. http://www.autodroms.lv/uzmanibu-autodroma-dzivo-kobra/ .   Šelbijs cerēja uz līgumu par mašīnas ražošanu ASV, bet Rootes Group nepatika viņa ciešā saikne ar Ford un ražošana notika Anglijā. Sanāca otrās paaudzes rodstera Sunbeam Alpine jaudīgāka  V8 versija. Šelbija komandas sacīkšu braucējs Kens Mailzs ( Ken Miles) palīdzēja testēt jauno dzinēju. Lords Rūts ( Lord Rootes) pats izmēģināja automobili un deva zaļo gaismu ražošanai. Pirmais prototips bija gatavs 1963. gadā.

Sunbeam Tiger MK1 ražoja no 1964. līdz 1967. gadam.

Šelbija kungs saņēma autoratlīdzību par katru uzbūvēto Tiger  automobili. Sunbeam pārdeva aptuveni 7, 100 Tiger MK1 automobiļu.

Rootes Group ietilpa vairāki ražotāji Hilman, Matra, Talbot, Simca, Sunbeam, Humber, kas vēlāk ieguva Chrysler vārdu.

Plašāk par Sunbeam ražotāja sarežģīto vēsturi lasiet šeit: http://www.autodroms.lv/auto-ar-sarezgito-vesturi

Kristiāns Andersons

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.