Autodroms » Zvaigžņu auto

‘’Supermena’’ automobiļa izvēle –Oldsmobile Super 88 kabriolets!

7 Feb 2020  

1959 Oldsmobile Super ConvertibleKāds braucamais piestāvētu Supermenam, lai varētu paspēt veikt visus varoņdarbus? Domāju, ka tam būtu jābūt kaut kam starp lidojošo paklāju no senatnes pasakām un nākotnes mašīnām, kuras brauks pašas. Aizmetņus pašbraucošajiem auto es vēroju Frankfurtes automobiļu izstādē teju pirms trim gadiem. Šodien raidījumā ‘’Tavs Auto’’ redzēju jauno Ford Puma, kas pilsētas satiksmē spēj braukt pati, tikai rokas no stūres nedrīkst atraut ilgāk par 10 sekundēm.

Dzīvosim, redzēsim, ar ko brauks nākotnes Supermeni, bet amerikāņu televīzijas seriāla ‘’Supermena piedzīvojumi’’( 1952.- 1958.)  filmas ‘’Superman and the Mole Man’’ un īsfilmas ‘’Stamp Day for Superman’’  zvaigzne, aktieris Džordžs Rīvs ( George Reeves) par savu sauca 1959. gada Oldsmobile Super 88 kabrioletu . Domājams, ka šis kabriolets aizstāja 1957. gada Jaguar XK 140, ar kuru Rīvs cieta negadījumā 1959. gada aprīlī. Foto redzams īpašnieks pie tikko nopirktā spēkrata. Oldsmobile Super 88 bija vienkāršāka modeļa 88 greznāka versija. 1959. gada Oldsmobile Super 88 zem motora pārsega atradās, piemēram, jaunais Rocket V veida astoņu cilindru dzinējs ar 394 kubikcollu ( 6,5 litru) darba tilpumu un 315 zs jaudu. Bez šī varianta bija vēl divi Rocket V8  motori ar 6,1 litra darba tilpumu. Pārnesumu kārba varēja būt 3 pakāpju manuālā vai četru pakāpju Hydra Matic automātiskā.

Modelis tapis lielā steigā, jo 1957. gadā konkurenti no Chrysler izlaida savas jaunās mašīnas, kuras ieviesa izmaiņas tirgū. Oldsmobile atbildēja ar durvīm no Buick, kuras bija plānots taupīt līdz 1960. gadam. Tā bija vienīgā detaļa, kas bija gatava uz sitienu. Ar Buick Oldsmobile 88 dalīja General Motors B platformu ( pazīstama arī kā GM B – body)  ar  123 collu riteņu bāzi, bet ar pašu Oldsmobile Rocket V8 motoru. Spēka agregātam ar 371 kubikcollas darba tilpumu jaudu pacēla no 270 līdz 300 Zs. Oldsmobile Super 88 kabrioleta cena bija $ 3,595.

Pēc Rīvsa pašnāvības, viņa Oldsmobile visticamāk nonāca aktrises Tonijas Maniksas ( Toni Mannix) īpašumā, ar kuru Rīvsa kungam bijušas ārlaulības attiecības.

Vairāk par Oldsmobile markas vēsturi lasiet šeit:

http://www.autodroms.lv/vecauto-no-amerikas-%e2%80%93oldsmobile-1-dala/

http://www.autodroms.lv/vecauto-no-amerikas-%e2%80%93-oldsmobile-2-dala/

http://www.autodroms.lv/vecauto-no-amerikas-oldsmobile-3-dala/

Kristiāns Andersons

 

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.