Autodroms » Tirgus

Tesla Model Y tālajā Amerikā ir visātrāk pārdodamais lietotais auto. Otrajā vietā Toyota!

28 Jūl 2022  

Tesla Model Y tālajā Amerikā ir visātrāk pārdodamais lietotais auto. Otrajā vietā Toyota!Viena lieta ir automobili nopirkt. Pavisam cita, to pēc tam arī pārdot. Reizēm paiet gari mēneši, līdz kāds pievērš uzmanību tiešu jūsu lietotajam spēkratam. Un ne jau katrs, kas pievērš uzmanību, ir gatavs uzreiz to iegādāties. Lietotu automobiļu tirgus ir smalka padarīšana!

Pie mums viss ir vienkārši – ja spēj piedāvāt vecu Volvo, BMW vai Audi, tad pircēju nenāksies gaidīt ilgi. Citi autobūves zīmoli mūsu autobraucējam ir vienaldzīgi. Savukārt Amerikā cilvēkiem patīk dažādība, tāpēc lietotu automobiļu tirgus placis ir raibs, kā dzeņa vēders!

Interneta vietne StockApps.com veikusi pētījumus un nonākusi pie secinājuma, ka Amerikā lietotu automobili vidēji var pārdot 52 dienās. Tātad gandrīz divos mēnešos. Protams, ir automobiļi, kurus tirgot nāksies vēl ilgāk. Taču citus teju vai izķer kā karstus pīrādziņus stacijas bufetē.

Automobilis, kas Amerikas lietoto spēkratu tirgū atrod jaunu saimnieku visātrāk ir nekas cits kā Tesla Model Y. Par gaumi nestrīdas, taču šo auto vidēji izdodoties pārdot vien nieka 24,9 dienās. Nepilna mēneša laikā! Ja nu kāds palaidis garām, tad Tesla Model Y ir pilnībā elektrisks auto, kurš laikam jau pretendē uz SUV klases statusu, lai gan izskatās samērā dīvaini.

Otrs ātrāk pārdodamais auto Amerikā esot Toyota Prius. Te vidēji nepieciešamas vien 27 dienas. Pamēģiniet šādu rekordu atkārtot Latvijā! Ja nu vien izdodas iestāstīt, ka tas ir Volvo un “tikko no Vācijas”. Tajā pat laikā Amerika ir Prius sapņu zeme!

Starpcitu Toyota Highlander Hybrid varot vidēji pārdot 32 dienās, bet Toyota RAV4 Hybrid35 dienās. Skaidrības labad gan jāsaka, ka visas TOP20 pirmās vietas aizņem tieši Tesla. Arī Model S plačos vidēji aizkavējas vien 28 dienas un Model X 27 dienas.

Eksperti šo fenomenu izskaidro galvenokārt ar konkrēto automobiļu augsto cenu jaunu auto veikalu plauktos, tāpēc par sakarīgu cenu vidusmēra amerikānis ir gatavs tos izķert mazlietotu braucamrīku plačos. Otrs populārākais izskaidrojums ir dažādas priekšrocības “zaļo” automobiļu īpašniekiem lielajās ASV pilsētās. Vēlme glābt klimatu no izmaiņām skaidrojumu sarakstā netiek pieminēta kā šķira!

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.