Autodroms » Vēsture

Tieši pirms 10 gadiem mūs pameta Apple dibinātājs Stīvs Džobs. Cik daudzi no mums viņu vēl atceras?

6 Okt 2021  
Foto no Stīva Džobsa skolas albūma

Foto no Stīva Džobsa skolas albūma

Miljoniem iPhone ikdienā tiek lietoti visā plašajā pasaulē. Tieši mobilais telefons ar nosaukumu iPhone bija pats pirmais mums zināmais telefons ar skārienjūtīgo ekrānu. Toreiz tā bija revolūcija. Toreiz šādu mobilo ierīci varēja atļauties tikai turīgi cilvēki. Mūsdienās šī ierīce zaudējusi jēgu un pat jaunāko klašu skolēni staipa uz skolu ierīci gandrīz tūkstoš eiro vērtībā. No biznesa klases statusa apliecinājuma, šis zīmols kļuvis par bērnu rotaļlietu.

Interesanti, cik daudzi jaunās paaudzes Apple lietotāji zina, kurš savulaik dibinājis šo kompāniju? Kurš radījis unikālus datora modeļus un īpašu opterētājsistēmu? Kurš radīja iPhone, iPod un iPad? Stīvs Džobs mūs pameta tieši pirms gada – 2011. gada 5. oktobrī. Lai nu kurš, bet šis vīrs ir pelnījis, lai viņu atcerētos ar labu vārdu!

Apple dibinātājs Stīvs Džobs dzimis 1955. gada 24. februārī. Puiša bioloģiskais tēvs bija sīrietis Abdullfatahs Džandali, kurš mācījās Amerikā un sagājās ar Stīva mammu Džoannu Šible. Uzzinot par grūtniecību, mamma pameta Sīrijas draugu un pārcēlās uz dzīvi Sanfrancisko, kur arī pasaulē nāca Stīvs. Tiesa gan, ar saviem vecākiem kopā zēnam nesanāca padzīvot un tas nonāca audžu ģimenē pie Klāras un Pola Džobsiem.

Daudzi nezina arī to, ka Stīva Džobsa plānos nebija ražot datorus, bet gan shēmas, kuras entuziasti varētu izmantot savu skaitļojamo mašīnu radīšanā. Dzīvē parasti viss iegrozas savādāk, tāpēc tagad visa pasaule zina, kas ir Apple un, ko tā ražo!

Ar labu vārdu pieminam Stīvu Džobsu desmitajā atceres dienā!

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.