Autodroms » Zvaigžņu auto

TOP 3 visdārgāk pārdotās automašīnas, kas vienlaikus bijušas arī filmu zvaigznes!

4 Dec 2018  

Ar ko brauc aktieri, dziedātāji, iluzionisti, politiķi un citi daudzmaz pazīstami cilvēki, mēs ik dienas varam izlasīt kādā no pasaules mēroga dzeltenās preses izdevumiem. Daudziem tas šķiet interesanti. Citiem tas izsauc baltu, melnu vai rozā skaudību. Vēl citi uzspļauj ar slaidu līkumu gan pašām zvaigznēm, gan viņu automobiļiem. Šoreiz nedaudz iebāzīsim degunu citos maciņos. Palūkosimies, kurš automobilis no pazīstamām un ne tik pazīstamām filmām pārdots par visaugstāko cenu!

Te nu tas ir - absolūts līderis filmās redzamo automobiļu tirdzniecības ranga tabulā. Un tas ir neviens cits, kā unikāls 1961 Ferrari 250 GT SWB California Spider, kurš izgatavots ļoti limitētā tirāžā. Varbūt zinat pateikt filmas nosaukumu? Tā ir filma ar nosaukumu Yesterday, Today and Tomorrow, kura uzņemta tālajā 1963. gadā. Tās režisors Vittorio de Sica un galvenās lomas atveidoja Sofija Lorēna un Marčello Mastrojānī. Automobilis pārdots 2016. gada martā par 16 miljoniem eiro. Izsole notikusi Amerikā, Floridā un laimīgā īpašniece ir kāda anonīma dāma.

Te nu tas ir – absolūts līderis filmās redzamo automobiļu tirdzniecības ranga tabulā. Un tas ir neviens cits, kā unikāls 1961 Ferrari 250 GT SWB California Spider, kurš izgatavots ļoti limitētā tirāžā. Varbūt zinat pateikt filmas nosaukumu? Tā ir filma ar nosaukumu Yesterday, Today and Tomorrow, kura uzņemta tālajā 1963. gadā. Tās režisors Vittorio de Sica un galvenās lomas atveidoja Sofija Lorēna un Marčello Mastrojānī. Automobilis pārdots 2016. gada martā par 16 miljoniem eiro. Izsole notikusi Amerikā, Floridā un laimīgā īpašniece ir kāda anonīma dāma.

Otra visdārgāk pārdotā "filmu zvaigzne" ir 1970. gada Ferrari 512 S. Šis auto startēja filmā LeMans, kura uzņemta 1971. gadā. Par ko ir šī filma laikam nevienam neskaidrības neradīs! Savukārt pats Ferrari 512 S izsolē Londonā pārdots par nezināmu summu. Kāpēc tik pārliecinoši zinām, ka tas ir otrais dārgākais auto no kino ekrāniem? Tāpēc, ka sākuma cena šim auto bija gandrīz desmit miljoni eiro. Šis auto "zem āmura" nonāca vien šā gada aprīlī. Ilgi gaidījis savu zvaigžņu stundu!

Otra visdārgāk pārdotā “filmu zvaigzne” ir 1970. gada Ferrari 512 S. Šis auto startēja filmā LeMans, kura uzņemta 1971. gadā. Par ko ir šī filma laikam nevienam neskaidrības neradīs! Savukārt pats Ferrari 512 S izsolē Londonā pārdots par nezināmu summu. Kāpēc tik pārliecinoši zinām, ka tas ir otrais dārgākais auto no kino ekrāniem? Tāpēc, ka sākuma cena šim auto bija gandrīz desmit miljoni eiro. Šis auto “zem āmura” nonāca vien šā gada aprīlī. Ilgi gaidījis savu zvaigžņu stundu!

1970. gadā ražotais Porsche 917K kļuvis par trešo visdārgāk pārdoto auto no kino ekrāniem. Vispirms jau šis ir ļoti unikāls eksemplārs un maksātu daudz arī tad, ja filmā nebūtu piedalījies. Tači piedalījās gan - tajā pašā jau minētajā LeMans. Amerikā, Kalifornijas pavalstī izsolē šo automobili 2017. gada augustā kāds nopirka par gandrīz četrpadsmit miljoniem eiro. Konkrētais Porsche 1970. gadā uzstādīja LeMānas apļa ātrāko laiku. Tas piederēja sacīkšu braucējam Džo Sifertijam un šis pats auto atklāja jau minētā LeMānas izturības braucēja bēru ceremoniju. Pēc filmas auto pazuda uz veseliem divdesmit pieciem gadiem, līdz atradās ļoti labā stāvoklī kādā Parīzes šķūnītī.

1970. gadā ražotais Porsche 917K kļuvis par trešo visdārgāk pārdoto auto no kino ekrāniem. Vispirms jau šis ir ļoti unikāls eksemplārs un maksātu daudz arī tad, ja filmā nebūtu piedalījies. Tači piedalījās gan – tajā pašā jau minētajā LeMans. Amerikā, Kalifornijas pavalstī izsolē šo automobili 2017. gada augustā kāds nopirka par gandrīz četrpadsmit miljoniem eiro. Konkrētais Porsche 1970. gadā uzstādīja LeMānas apļa ātrāko laiku. Tas piederēja sacīkšu braucējam Džo Sifertijam un šis pats auto atklāja jau minētā LeMānas izturības braucēja bēru ceremoniju. Pēc filmas auto pazuda uz veseliem divdesmit pieciem gadiem, līdz atradās ļoti labā stāvoklī kādā Parīzes šķūnītī.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.