Autodroms » Tehnoloģija

Unikāla auto virsbūves krāsas un lakas atjaunošanas programma. Lietuvas pieredze (2. daļa)

25 Sep 2019  

Unikāla auto virsbūves krāsas un lakas atjaunošanas programma. Lietuvas pieredze (2. daļa)Pirms kāda laika uzsākām sarunu par Latvijā vēl nebijušu virsbūves krāsas un lakas atjaunošanas programmu. Satiekot RestorFX pārstāvjus, turpinājām izzināt, ko īsti šis līdzeklis mums spēj sniegt!

Turpinot sarunu ar RestorFX pārstāvi no Lietuvas noskaidrojam, ka Lietuvā šāda tehnoloģija jau tiek izmantota trešo gadu. Jautāts par to, kādas automašīnas visbiežāk izvēlas šādu risinājumu – vecas, jaunas, dārgas, lēts – Jonas nosmej, ka galvenokārt melnas! Un patiesībā tas nemaz neesot joks, jo visbiežākie klienti esot tieši tumšo automobiļu īpašnieki. Uz tumšas krāsas visvairāk saskatāmas visas švīkas un skrambas. Kopīgi nospriežam, ka tiem jābūt turīgiem cilvēkiem, jo nabagākie parasti izvēlas universālo alumīnija spainīša krāsu.
Ar tumšās krāsas mašīnām, pat ja tā ir apstrādāta ar RestorFX, parasti ir tā, ka tu to nomazgā, bet no rīta tā jau ir putekļaina. Ar to ir cīnīties grūti. Lietuvas RestorFX centrs izmanto arī šī paša amerikāņu ražotāja keramikas pārklājumu. Galvenā atšķirība no līdzīgiem produktiem ir tā, ka te keramiskās daļiņas ir ļoti smalkas. Tātad tās var iekļūt lakā daudz dziļāk. Vidēji keramiskais pārklājums noturoties apmēram divus gadus. Tad tā īpašības ir beigušās. Šī keramika vēl kādu laiku saglabā aizsargājošās funkcijas, jo atrodas vēl lakas porās. Tas nozīmē, ka virsma jebkurā gadījumā būs cietāka.
Stāsts par keramiku šoreiz ir par to, ka pamatprodukts RestorFX, kad tas pilnībā ir izžuvis un sacietējis, ir vismaz četras mērvienības cietāks par keramiku. Ir daži auto ražotāji, kuru oriģinālais krāsojums un laka jau pēc būtības ir mīksts. Pēc mērvienības skalas tas būtu 2 vai 3 H. Tātad šīs krāsas esot ļoti, ļoti, ļoti mīkstas.
Ar to Jonas gribēja teikt, ka dažām automašīnām pēc apstrādes ar RestorFX programmu krāsas noturība un cietība būs jau jūtami lielāka, kā jaunai automašīnai. Te varam runāt jau par 9H pēc cietības mērvienības skalas.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.