Autodroms » Tirgus

Uzzini, kādi ir pasaules lētākie automobiļi un, vai tos var iegādāties arī Latvijā!

13 Apr 2018  

Uzzini, kādi ir pasaules lētākie automobiļi un, vai tos var iegādāties arī Latvijā!Bajaj RE60 – 680 eiro! Nenoliedzami, šis ir čempions gan kopvērtējumā, gan katrā kategorijā atsevišķi. 680 eiro ir tieši tik, cik maksā divvietīgs numuriņš Parīzes viesnīcā ArtHomme blakus slavenajam Luvram. Par vienu nakti, protams!

Lai nebūtu pārpratumu, mēs patiešām runājam par automobili. Braucamrīku ar četriem riteņiem un četrām vietām. Turklāt, jāpiebilst, ka pat ļoti glīts sedans.

Visi būs dzirdējuši par Austrumos populārajiem Tuk Tuk trīsriteņiem? Bajaj RE60 ir izveidots uz šāda trīsriteņa bāzes. Indijā izgatavotais sedans ir aprīkots ar 0.2 litru dzinēju, kas spēj sasniegt 20 zirgspēku lielu jaudu. Grozies kā gribi, bet ar ātrumu 70 kilometri stundā šis mazulis brauc bez bēdu. Tātad iekļaujas kopējā pilsētas plūsmā. Un arī ēst šis braucamrīks grib gaužām maz – 2,6 litrus benzīna uz 100 nobrauktiem kilometriem. Parastais piemājas mauriņpļāvējs noteikti pieprasa benzīnu vismaz trīs reizes vairāk.

Runāt par drošību, prestižu vai komfortu te ir ļoti pārspīlēti. Un tomēr Bajaj RE60 uzticīgi pilda savas funkcijas un jaunu var iegādāties nododot lombardā pāris gadus palietotu zināmas markas klēpjdatoru!

 

Uzzini, kādi ir pasaules lētākie automobiļi un, vai tos var iegādāties arī Latvijā!Tata Nano – 1940 eiro!Indieši ir malači! Viņi veiksmīgi ražo vismaz trīssimts divsēriju mākslas filmas gadā un tajā pat laikā pagūst izgatavot pašus lētākos braucamrīkus. Arī Tata nano nāk tieši no saulainās Indijas. Te gan jārēķinās ar nedaudz lielākām investīcijām – apmēram tādām kā par 20 gadus jaunu Audi 80 vai BMW 316.

Šo auto oficiāli uzskata par pašu lētāko motorizēto četru riteņu transporta līdzekli. taču tas ir ļoti nosacīti, jo satrp Bajaj un Tata Nano labi gribot var pielasīt vēl dažus pilnvērtīgus auto par tūkstoti vai tuvu tam.

Tata Nano tiek ražots kopš 2009. gada. Toreiz tas maksāja vēl par simts eiro mazāk. Nu ražotājs palielinājis jaudu un cenu. Starp citu, 0.6 litru benzīna dzinējam ir 35 zirgspēku jauda un tas spēj ieskrieties līdz simts kilometriem stundā lielam ātrumam. Te vairs nekādi joki un ar šo jau var doties izbraukumā ārpus pilsētas vai dzimtā ciema. 100 kilometri stundā ir pilnīgi pietiekams ātrums Latvijā, ja mūža sapnis nav krāt dārgas fotoradaru izveidotas ilustrācijas.

 

Uzzini, kādi ir pasaules lētākie automobiļi un, vai tos var iegādāties arī Latvijā!Chery QQ – 4500 eiro!Trešajā vietā cenas lēciens jau ir jūtams. ja būt godīgiem, tad Chery QQ nav nekas cits kā žēla Daewoo Matiz kopija. Vai 4500 eiro par šādu auto ir daudz vai maz – to katram jāizlemj pašam. Visādi citādi tas ir un paliek trešais lētākais automobilis pasaulē.Uzzini, kādi ir pasaules lētākie automobiļi un, vai tos var iegādāties arī Latvijā!

Kā jau ļoti lētam automobilim, arī “ķirsītis” aprīkots ar 0.6 litru benzīna dzinēju. Tas gan neko sliktu nenozīmē jo pat piecas reizes dārgāki automobiļi mūsdienās lepojās ar viena litra dzinējiņiem.

Iepriekšējo paaudžu Daewoo Matiz vēl šad un tad redzami mūsu ielās. Chery gan atrodams vien Ķīnā. Bet cik tad nu Ķīna no mums tālu?

 

Maruti Suzuki Alto 800 – 4500 eiro!Vēl kāds auto, kas pie mums nav pieejams. Un kam gan pie mums Latvijā lēti auto, ja ir izgudroti lietoti dārgi?

Te jau ir gan dūšīgs 0.8 litru dzinējs ar 48 zirgspēku jaudu, kad normāla priekšpiedziņa un dzinējs purngalā. No “lētajiem” šis izskatās vistuvāk pilnvērtīgam automobilim. ņemot vērā to, ka mazulis Maruti sver tikai 725 kilogramus, 48 zirgspēki ir līdzvērtīgi 100 zirgspēku jaudīgam kompaktklases barucamrīkam.

ja meklējam Maruti Suzuki Alto 800 labās īpašības, tad atšķirībā no priekšgājējiem šim jau ir vesels viens gaisa drošības spilvens un par papildus samaksu iegūstams kondicionieris. laikam jau lieki piebilst, ka arī šo ražo Indijā…

 

Uzzini, kādi ir pasaules lētākie automobiļi un, vai tos var iegādāties arī Latvijā!Renault Kwid – 4600 eiro!Pie mums viens no lētākajiem automobiļiem šķiet ir Dacia Logan. Ir vietas, kur tas patiešām spēj ieņemt godpilnas vietas jo savā dzimtenē Rumānijā Dacia Logan cena sākas ar 5000 eiro. Pie mums jāpiepluso vēl trīs četri tūkstoši, kas vienalga nav dārgi. Patiesībā Dacia ir tas pats Renault, kuru ar dažādiem nosaukumiem ražo Rumānijā, Krievijā, Sīrijā, Pakistānā un… Protams – Indijā!

Renault Kwid ir indiešu braucamrīks ar paaugstinātu klīrensu līdz 18 centimetriem. Dzinējs šim auto ir ar 0.8 litru darba tilpumu, bet jau 57 zirgspēku jaudu. Un jāsaka godīgi – indiešu Renault Kwid izskatās nopietnāks par dažu labu premium klases eksemplāru!

 

Uzzini, kādi ir pasaules lētākie automobiļi un, vai tos var iegādāties arī Latvijā!Mobius One – 5800 eiro!Mobius arī Āfrikā ir Mobius, jo šo automobili izgatavo tieši tur – Kenijā. Un tikai Āfrikas kontinentāšāds auto ir sastopams. Lai vai kā, bet Mobius One ir atzīts par pašu lētāko bezceļa braucamrīku, kura cena nepārsniedz 6000 eiro robežu.

Šim automobilim ir kāda ļoti svarīga rakstura iezīme – tas patiešām spēj izbraukt tur, kur pat lepni visurgājēji žāvē airus! Fundamentāls rāmis, pilnvērtīga pilnpiedziņa, 1,6 litru benzīna dzinējs ar 86 zirgspēku jaudu.

Lai šāds auto Kenijā taptu, palīdzīgu roku snieguši Lielbritānijas inženieri. Tas viss noticis palīdzības kampaņas Āfrikai laikā. Paldies britiem, jo nu Āfrikā ir savs bezceļnieks un turklāt pats lētākais pasaulē!

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.