Autodroms » Tehnoloģija

Vai HUAWEI uzvarēs cīņā par 6G tehnoloģiju līdera pozīciju? Lai vai kā, darbs jau ir sācies!

7 Jūn 2020  

Vai HUAWEI uzvarēs cīņā par 6G tehnoloģiju līderi? Lai vai kā, darbs jau ir sācies!Šķiet, pašlaik pasaulē notiek smags pliķis visiem tiem, kas cenšas aģitēt pret 5G datu apmaiņas sistēmu! Visas sazvērestības teorijas par to ka tieši 5G ir vainīgs pie COVID-19 rašanos, ka no šīs saziņas sistēmas izkrīt mati, zobi un nagi un, ka šaurās amplitūdas joslas izžāvē smadzenes, nu ir bezcerīgas un gaužām nokavētas! Tā jau ir vēsture, jo pasaule cīnās par goda titulu 6G ieviešanā. Dienvidkoreja, Ķīna un Japāna pagaidām ir līdera pozīcijās. Kā šī cīna izvērsīsies pasaules mērogā, to parādīs laiks. Lai gan nemaz tik daudz laika nav atlicis, jo vadošās tehnoloģiju valstis ir noskaņotas pilnībā pāriet uz jaunākās paaudzes datu apmaiņas sistēmu jau līdz 2023. gada pirmajai pusei!

Galvenie konkurenti 6G ieviešanā šobrīd ir Samsung Electronics un Huawei Technologies. Zinot Huawei panākumus 5G sistēmas ieviešanā, teju vai gribētos likt savu likmi uz šo kompāniju. Kompāniju, kas spējusi parādīt neķītru žestu Amerikai un ļoti veiksmīgi iztikt bez Google servisa. Visticamāk pats Google par to nemaz tik priecīgs nav.

Jaunā 6G sistēma ir loģisks turpinājums šobrīd aktuālajai 5G. Modernizācija paredz vēl lielāku jaudu un iespēju lietot salīdzinoši mazu enerģijas apjomu vēl lielākam skaitam mobilo ierīču īpašniekiem.

Jau šobrīd skaidrs, ka 6G apkalpos ne tikai privātpersonu mobilos telefonus, planšetes vai portatīvos datorus, bet uzturēs pastāvīgu saikni starp autonomajiem transporta līdzekļiem un nodrošinās datu apmaiņu starp lielajām skaitļošanas sistēmām.

Tā kā 6G strādās vēl augstākās frekvencēs, sistēmas datu pārraides ātrums palielināsies ļoti nozīmīgi. Viena no jaunās sistēmas galvenajām funkcijām būs signāla aiztures samazinājums līdz pat vienai mikrosekundei. Tas ir vismaz tūkstoš reizes mazāk kā šā brīža 5G.

Ikdienas interneta lietotājiem tas varētu nozīmēt, ka interneta ātrums pārspēs šā brīža 5G vismaz desmit reizes un nodrošinās datu apmaiņas ātrumu ap vienu terabitu sekundē. Ja ar 5G pieslēgumu divas stundas garu filmu varot lejuplādēt nepilnās piecās sekundes, tad 6G viss notiks tajā brīdī, kad kursors trāpīs podziņai “Download”!

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.