Autodroms » Tehnoloģija

Vai var sēdēt automobilī pie stūres uz vecām PET pudelēm? Izrādās – elementāri!

25 Feb 2020  

Vai var sēdēt automobilī pie stūres uz vecām PET pudelēm? Izrādās - elementāri!Daudziem atkritumu šķirošana šķiet diezgan bezjēdzīgs pasākums. It īpaši, ja tu redzi, kā tavas PET pudeles ieber tajā pašā atkritumu automobilī, kur pārtikas pārpalikumus un visu citu sadzīves drazu. Taču, ne jau visur šāda nevērība pret vērtīgiem materiāliem notiek. Piemēram, Audi atradis ļoti pat racionālu PET pudeļu izmantošanas veidu!

Līdzīgi kā modes nozare no PET pudelēm izgatavo apģērbus, somas un pat juvelierizstrādājumus, Audi no otrreizējiem izejmateriāliem izgatavo automobiļu sēdekļu apdari. Pirmais Audi modelis, kurā sēdekļi izgatavoti no pārstrādāta materiāla, ir ceturtās paaudzes Audi A3. Līdz pat 89% izmantoto tekstilmateriālu ražoti no pārstrādātām PET pudelēm, kas pārvērstas par dziju, tādējādi nodrošinot gan izskata, gan sajūtu ziņā tādus pašus kvalitātes standartus kā tradicionālā tekstila apdare.

Vai var sēdēt automobilī pie stūres uz vecām PET pudelēm? Izrādās - elementāri!Vienas sēdekļu sistēmas izgatavošanai kopumā izmanto līdz pat 45 1,5 litra ietilpības PET pudelēm. Papildus tam vēl 62 PET pudeles tiek pārstrādātas, lai jaunajam Audi A3 izgatavotu paklājiņus. Otrreizēji izejmateriāli aizvien vairāk tiek izmantoti, lai izgatavotu arī citus interjera priekšmetus, tostarp izolācijas materiālus un absorbentus, bagāžas nodalījuma sānu paneļu apdari, bagāžas nodalījuma grīdu un paklāju. Pārstrādāto materiālu izmantošana Audi modeļos turpmākajos gados būtiski palielināsies. Šajā procesā Audi turpinās piedāvāt saviem klientiem augstākā līmeņa kvalitāti.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.