Autodroms » Vēsture

Vēls, bet kvēls sveiciens Annām vārda dienā! Stāsts par Ann Arbor un Anna marku automobiļiem!

29 Jūl 2022  

1911 Ann ArborŠonedēļ svinējām Annas un tāpēc piedāvāju aplūkot divus ASV ražotos spēkratus vārdā Anna.

Kā pirmais nāk attēlos redzamais Ann Arbor. Tas ir  ražots 1911. gadā un pilnā vārdā saucas Ann Arbor Convertible ¾ Ton Touring. 2Ražotājs ir Huron River Manufacturing Company no studentu pilsētiņas  Ann Arbor Mičiganas štatā. Par tādu  jaunu veikalā bija jāmaksā $975 ,00 un jāpiemet vēl $ 50,00 par jumtu, sānu aizkariem un saliekamo vējstiklu. Markas odziņa bija tā,  ka auto pārvēršas komerctransportā . Ann Arbor automašīnas tika konstruētas tā , lai viegli būtu transformēt tās no pasažieru pārvadātāja par mazu pikapu. Zem motora pārsega darbojās četru cilindru Davis spēka agregāts ar ūdens dzesēšanu, 240,6 kubikcollu darba tilpumu un   25 zs jaudu. Auto maksimālais ātrums bija 11 līdz 13 jūdzes stundā, bet citur minētas veselas 27 jūdzes stundā.  Mašīnai ar aizmugurējo riteņu piedziņu ir dubultās ķēdes pārvads. 3Planetārajai  pārnesumu kārbai ir divi pārnesumi uz priekšu un viens atpakaļ. Šādu mašīnu ražoja no 1911. līdz 1912. gadam. Paspēja  uzbūvēt ap septiņām mašīnām. Citos avotos raksta no 5 līdz 12 vai vairāk. Fotogrāfijās redzams eksemplārs, kurš vienīgais izdzīvojis līdz mūsdienām. Īpašniekam restaurācijas process prasīja sešus gadus. Ar visām trim sēdekļu rindām auto ir sešas vietas. Pārvērsties pikapā var izņemot otro un trešo sēdekļu rindu.

Standarta katalogā esot redzams foto ar Ann Arbor, kuram esot strups deguns. Tas norāda, ka bija arī auto ar divu cilindru motoru , kuram bija gaisa dzesēšana. Tāds spēkrats tapa uz 100 collu šasijas, kur aizmugures daļa bija noņemama. Tur varēja uzstādīt piegādes kasti vai platformu. Benzīna motoram bija 25 zs jauda un tas varēja attīstīt 25 jūdzes stundā lielu maksimālo ātrumu.

Anna no Ilinoisas štata!

4Tālāk mūsu stāsts ved pie Anna Motor Car Co ražojuma. Tāda mašīna ir tapusi 1912. gadā.

Kompāniju automašīnu tirdzniecībai dibināja tādi vīri kā J.J. Korzains, Rojs Reineharts un Ernests Lousons ( J.J. Corzine. Roy Reinehart, Ernest Lawson). Viņi nelielā skaitā sāka ražot mašīnas, kuras tirgoja ar Anna marku.  Zināms, ka tas bijis divvietīgs spēkrats ar 100 collu riteņu bāzi. Auto motors bija divu cilindru spēka agregāts ar ūdens dzesēšanu. Dzinēja darba tilpums ir 173 kubikcollas. Piedziņai izmantoja planetāro transmisiju un rullīšu ķēdi.

logoKristiāns Andersons

 

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.