Autodroms » Testi

Video apskats: jaunais Toyota Prius – komisks auto ar “buču uz pakaļas”!

13 Nov 2017  

Video apskats: jaunais Toyota Prius - komisks auto ar "buču uz pakaļas"!Toyota Prius ir sens kā pasaule un sen jau hibrīds vairs nav nekāds jaunums, kura dēļ nāktos sajūsmā spiegt un sist plaukstiņas! Cita lieta, ka atšķirībā no pilnīgi elektriska automobiļa, hibrīds varētu būt diezgan laba alternatīva dīzelim jau tuvākajos gados. Visur, izņemot Latviju. Mēs kaut kā visu jauno pieņemam ar diezgan lielu aizturi…

Ko par jaunā Toyota Prius virsbūvi paziņoja labi pazīstams auto virsbūvju speciālists, uzzināsiet video. Daži vārdi par to, ko meistars paguva pateikt vēl pirms tam, kad tika ieslēgta kamera! Viņš pajautāja – kas tev di…su nobučojis? Divdomīgi, taču labi ieskatoties, mākslinieka fantāziju lidojums aizmugurējo lukturu veidolā patiešām izskatās vai nu pēc koķeti savilktām lūpām, vai vismaz to nospiedumiem. Un, ja reiz tas ir uz pakaļas, tad laikam jau nospiedums…

Automobilis, kurā sēžot pie stūres pārņem divējādas izjūtas. Vispirms jau tas ir dinamisks un viegli vadāms. Pat pārlieku viegli, tādēļ nākas pierast. Un tas neraugoties uz papildus smagumu bateriju izskatā. Runājot par baterijām, tad šajā gadījumā tās lādē gan iekšdedzes dzinējs, gan mūsu pašu darbības ar bremzes pedāli, kā arī saules baterijas un parasta sadzīves rozete. Ar pilnu uzlādi gan nekur netiksi. Tie ir knapi padsmit kilometri. Taču ar to pietiek uzsākt kustību ik reiz, kad tāda vajadzība rodas. Un tieši kustības uzsākšana parasti pieprasa vislielāko degvielas porciju. Tieši tur arī slēpjas “fiška”, kāpēc simts kilometriem 1,8 litru benzīna dzinējam pietiek ar 3,6 litriem degvielas. Ražotājs sola vēl mazāk, bet ne visam vajadzētu akli ticēt. Arī Toyota ne vienmēr pilda savus solījumus…

Otrkārt pie Prius stūres tu saproti, ka nekas te nav īsts. Piemēram izdilušam džoistikam līdzīgais pārnesumu kloķītis. Tu viņu kustini un saproti, ka aiz kloķa ir tikai daži sensori un komandas automātiskai pārnesumu kārbai nesniedz sviras un stieņi, bet daži vadiņi. Tu brauc un līdz galam neesi drošs vai šobrīd auto uz priekšu ripina benzīna dzinējs vai elektrisks motoriņš. Tu sēdi šķietami pilnvērtīga izmēra automobilī, bet saproti, ka lielu daļu no tā aizņem akumulatori.

Dizains ir gaumes lieta un gan jau ir ne mazums “bučas uz pakaļas” cienītāji. Ja kaut kas izskatās savādāk, tas nenozīmē, ka sliktāk. Nepierastāk gan. Tehnoloģijas ir gana modernas un gana kvalitatīvas, lai tās būtu pa prātam puišelim no datorkursiem, taču pa kabatai šis auto būs vien labi situētam pensionāru pārim. Tā vienkāršā iemesla dēļ, ka ģimenei Toyota Prius ir par šauru. Bagāžas nodalījuma trūkums te spēlē galveno lomu.

Video apskats: jaunais Toyota Prius - komisks auto ar "buču uz pakaļas"!Plug In Hybrid versijā Prius ir pieejams četros krāsu toņos. Viens no tiem ir šis elektriski zaļganzilais uz kura pat mušas baidīsies notupties pa mazajam. Vēl ir balts, sarkans un Latvijā tik iecienītais pelēkais. Arī salonā var nedaudz variēt gan apdares materiālus, gan toņus.

Visi 98 zirgspēki kalpo labi. Pat brīžiem šķiet, ka te ieviesusies kļūda un mēs runājam vismaz par pārdesmit zirgiem vairāk. Kā jau minējām, ražotājs ir pārliecināts, ka vidējais degvielas patēriņš ir viens litrs uz simts kilometriem. Ja viņam no tā kļūst vieglāk – banzai! Vēl nedaudz par tehniskajiem rādītājiem – maksimālais ātrums ir 162 km/h un līdz simtam tas var ieskrieties 11,1 sekundē.

Liftback – tā dēvē šo sedana, hečbeka, kupejas un universāļa krustojumu. Tad nu lūk – šis liftbeks izmaksās jums no 34 līdz 37 tūkstošiem eiro. Ir trīs komplektācijas, no kurām vidējā ir tāda kā mums – ar saules baterijām uz jumta. Vēl var kādu pus tūkstoti piemaksāt par metālikas krāsu un krāt “bonusa punktus” no papildopciju saraksta. Salīdzinājumam, lepnākā Toyota Avensis versija ar teju tik pat taupīgu dīzeļdzinēju un krietni vien praktiskāku bagāžnieku izmaksās tikai 31 tūkstoti eiro. Nemaz nerunājot par “prostākajām” versijām, kas sākas no 18 tūkstošiem eiro.

Pavisam Latvijā ir divi Toyota tirgotāji, bet tā kā viens no tiem neizskaidrojamu iemeslu dēļ bieži vien vēlas palikt anonīms, tad nesauksim vārdā nevienu! Gribēsiet – atradīsiet! Pateicoties Toyota importētājam Igaunijā, drīz vien atskaitīsimies par lielisku braucienu un pirmajiem iespaidiem Toyota GT86 kontekstā! Otrās paaudzes Toyota GT86! Tiekamies!

NOSKATIES VIDEO

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.