Autodroms » Drošība

Zinātniski pierādīts – jo augstāks atļautais braukšanas ātrums, jo vairāk bojāgājušo! Informācija steidzīgajiem…

11 Apr 2019  

Zinātniski pierādīts - jo augstāks atļautais braukšanas ātrums, jo vairāk bojāgājušo! Informācija steidzīgajiem...Visa pasaule pamazām, bet mērķtiecīgi samazina maksimālo atļauto braukšanas ātrumu. Pat Vācija, kur ilgus gadus uz vairākām autostrādēm ierobežojuma nebija vispār, nu lemj par ierobežojumu ieviešanu. Pēc neoficiālām ziņām tie būšot diezgan nepatīkami priekš karstgalvīgajiem autovadītājiem. To sen jau apzinājies lielākais vairums autobraucēju un uz slavenajiem Vācijas “auto bāņiem” vidējais ātrums esot nokrities līdz 126 kilometriem stundā. Pagaidām vien Latvijas autovadītāji lolo sapņus par lieliem ātrumiem un maziem sodiem.

Nekomerciāla amerikāņu ceļu satiksmes drošības kompānija veikusi zinātniski pamatotus pētījumus un secinājusi, ka jo lielāks atļautais ātrums, jo vairāk līķu. Skan skarbi, bet precīzi. Pie šāda viedokļa pētnieki nonāca rūpīgi analizējot visus satiksmes negadījumus pēdējo piecu gadu laikā. Protams, amerikāņu negadījumus. Latvijas instancēm pašām būtu jāapzina, jāapkopo un jāpublicē līdzīga statistika par Latviju.

Pēc IIHS (tā sauc pētījuma autorus) aprēķiniem šobrīd bojā iet par 37 tūkstošiem vairāk autovadītāju un pasažieru, kā tad, ja ātrums tiktu samazināts. Amerikā vien katru gadu neadekvāta ātruma dēļ bojā iet ap desmit tūkstošiem cilvēku. Protams, neskatoties uz jau tā krietni lielo dažviet atļauto maksimālo ātrumu, daudzi pamanās to pārsniegt, kas gala rezultātā tikai pavairo kapa kopiņas.

Jāņem vērā tas fakts, ka Amerikas autostrādēs šobrīd vidējais atļautais braukšanas ātrums ir vien 110 līdz 120 kilometriem stundā. Tikai Teksasas pavalstī tas vietām sasniedz līdz 135 kilometriem stundā. Zinot mūsu pašmāju autobraucēju maniakālo tieksmi pārkāpt pat tos noteikumus, kurus pārkāpt ir grūti, dažviet Latvijā vasaras mēnešos atļautie 100 kilometri stundā priekš mums jau ir balva avansā!

 

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.