Autodroms » Zvaigžņu auto

Zvaigžņu auto rubrikā: Amerikāņu kinoaktiera Freda Astēra Rolls Royce!

17 Aug 2018  

Fred Astarie Rolls RoyceSkatuves mākslinieka Freds Astēra( Fred Astarie) karjera esot ilgusi 76 gadus. Viņš bijis Brodvejas skatuves dejotājs, horiogrāfs, aktieris un dziedātājs.

Līdzīgi citām skatuves zvaigznēm par savu auto marku viņš izvēlējās Rolls Royce. Astēra kungam esot piederējis 1927. gada kabriolets  Rolls Royce Phantom I Town Car, kas ir pirmās šī modeļa paaudzes eksemplārs. Astērs to nopirka Londonā, kad uzstājās tur kopā ar savu māsu Adeli. Vēlāk auto nonāca Ņujorkā, bet pēc tam sekoja savam saimniekam uz Beverlihilsu , kur nokalpoja Fredam Astēram līdz 1950. gadam.

To nosauca par ‘’ labāko automobili pasaulē’’. Par jaudu gādāja rindas astoņu cilindru dzinējs. Spēkrats atrodas Petersena muzejā Losandželosā Kalifornijā. Kamēr mašīnas īpašnieks bija Freds Astērs, spēkratam divas reizes pārveidota virsbūve. Pirmā pārbūve notika uzreiz pēc iegādes un to veica virsbūvju ateljē Hooper no Londonas, bet otro veica 1932. gadā Inskip darbnīca no Ņujorkas. Inskip veica skaistu, robotu  koka apdari auto salonam. Durvīm uztaisīja reljefa apdari, virsbūve tika pie dekoratīvajiem paneļiem automobiļa sānos.    Uzmontēja Art Deco stila aizmugurējos pagrieziena rādītājus abās pusēs Louis Vuitton ceļojuma koferim , kas kalpoja par bagāžas nodalījumu. Tajā ietilpa visas kurpes gan stepa dejošanai , gan sarīkojumiem. Turpat bija cilindrs, balta šlipse  tauriņš, futrālis manžetēm un apkaklei, zīda šalle, piknika komplekts . Tāpat tur vieta atradās  tenisa raketei, kriketa nūjai un vairākiem spieķiem. Savukārt slepenā nodalījumā atradās golfa nūjas. Rolls Royce bija tumši zaļā Brewster Green krāsā ar melnām riteņu arkām un melnu ādas jumtu. Pretēji tumšajai ārienei, auto salons bija gaišs. Ar speciālas klausules palīdzību varēja dot norādījumus personīgajam  šoferim. Spēkrats demonstrēja tajā laikā būtisko šķiru atšķirību.  Ar ādu iztapsēja tikai cietāko šofera nodalījumu, bet Astēra kunga telpa auto salonā bija ar mākslīgo apdari.Interior

Kristiāns Andersons

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.