Autodroms » Zvaigžņu auto

Zvaigžņu auto rubrikā: Stāsts par Holivudas kinoaktiera Tonija Kērtisa Rolls Royce automobili.

19 Jūn 2020  

Tony Curtis Rolls Royce Silver Cloud III 1963Foto redzamais automobilis pilnā vārdā ir 1963. gada Rolls Royce Silver Cloud III Drophead Coupe un tā virsbūvi veidojis HJ Mulliner ateljē. Ar stūri kreisajā pusē uzbūvēja 27 mašīnas. Šis auto nāca nomainīt citu ‘’sudraba mākoni’’ Kērtisa kunga garāžā. Tas bija 1959. gada Rolls Royce Silver Cloud Drophead coupe. To viņš bija iegādājies filmējoties 1959. gada kinolentē ‘’Džezā tikai meitenes’’ ( Some Like It Hot) kopā ar Merlinu Monro. Savu 1963. gada Rolls Royce Tonijs paturēja 18 gadus un pārdeva 1981. gadā. Auto zem motora pārsega ir 6230 kubikcentimetru V8 motors, kas sapārots ar General Motors četru pakāpju Hydramatic pārnesumu kārbu. Mašīna sanāca jaudīgāka par priekšteci, jo saņēma lielākus karburatorus , palielinātu kompresiju un citus labumus. Pa šoseju mākonis varēja ‘’slīdēt’’ ar 120 jūdzes stundā maksimālo ātrumu. Rolls Royce Silver cloud III bija pēdējais no Rolls Royce pamata modeļiem, kas būvēts uz rāmja.
Mašīna vairākkārt mainīja īpašniekus līdz 1993. gadā nonāca Ričarda Velkovica ( Richard Welkowitz) kolekcijā. Pilna spēkrata restaurācija notika 2014. gadā un izmaksāja $ 500 000. Iepriekšējais, 1959. gada Rolls Royce arī ir saglabājies līdz mūsdienām, restaurēts un atrodas privātā kolekcijā.
Vismīļākais no visiem Tonija Kērtisa automobiļiem un arī viens no pēdējiem viņa īpašumā esošajiem bija 1999. gada Pontiac Trans Am 30. jubilejas modelis. Tonijs Kērtiss bija Pontiac kluba biedrs. Savukārt mani kā aizrautīgu auto mēroga modelīšu kolekcionāru saviļņoja fakts, ka pēc aiziešanas mūžībā 2010. gadā Kērtisa kungs tika kremēts kopā ar Pontiac Trans Am mēroga modelīti.
Kristiāns Andersons

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.