Autodroms » Zvaigžņu auto

Zvaigžņu auto rubrikā: Volta Disneja Ford Thunderbird!

2 Mar 2018  

Walt Disney 1958 Ford ThunderbirdAugšējā fotogrāfijā redzams slavenā animācijas tēlu radītāja Volta Disneja 1958. gada Ford Thunderbird kopā ar īpašnieku.
Viņam vienmēr patikuši sportiski kabrioleti. Mašīnu pirka no Jesses Smita ( Jesse Smith) Ford pārstāvniecības. Disnejs samaksāja $4292, kas mūsdienu dolāros būtu $36,000.
Multiplikatora automobilis ir sudraba metāliskajā krāsā. Interesanti, ka Disneja kungs nekad nenolaida jumtu, lai arī cik karsts būtu ārā.
Vēl no slavenībām rozā krāsas Ford Thunderbird piederējis arī Merlinai Monro. Par viņas automobiļiem plašāk lasiet šeit: http://www.autodroms.lv/skaistas-sievietes-smukais-autoparks/.
1954. gada Detroitas auto izstādē stādīja priekšā FORD THUNDERBIRD ar elektriski nolokāmu mīksto jumtu , kuru sliktā laikā varēja nomainīt pret cieto segumu hardtop.
Volta Disneja mašīna pieder pie otrās modeļa paaudzes, kuru ražoja no 1958.- 1960. gadam. Šis modelis bija krietni lielāks par iepriekšējo. Riteņu bāze sasniedza 2,870 milimetrus, lai ietilpinātu jauno aizmugures sēdekli. Palielinājās arī mašīnas svars.
Priekšējie lukturi kļuva četrstūraināki, bet aizmugures spuras izteiktākas. Dzinējs bija 5,8 litru V8 spēka agregāts ar 300 zs jaudu un pārnesumu kārba varēja būt vai nu 3 pakāpju manuālā, vai automātiskā. 1958. modeļu gadā, sākot mašīnas tirdzniecību, pārdeva 37,892 Ford Thunderbird otrās paaudzes mašīnas.
Thunderbird CheckApakšējā attēlā redzams Volta Disneja parakstīts čeks par auto pirkšanu.
Kristiāns Andersons

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.