Autodroms » Zvaigžņu auto

Austin Mini Moke automobilis dažādu zvaigžņu garāžās!

2 Jūl 2021  

Brigitte Bardot Austin Mini MokePar to, ka mazi, priekšējās piedziņas ‘’parketa’’, apvidus automobiļi tā ir štelle Lielbritānijas auto ražotājs Austin jau pārliecinājās labi sen. Tas notika pirms katrā Mārupes pagalmā parādījās kāds SUV klases braucamais suņa vizināšanai uz mežu. Toreiz Lielbritānijā, Austrālijā un Portugālē izlaida vaļēju Mini variantu ar nosaukumu Moke. Tāda mašīna tapa no 1964. līdz 1993. gadam. Darbus sākot dizaineru komandas priekšgalā stājās pats Sers Aleks Issigonis( Alec Issigonis). Tā kā daudzas detaļas bija kopīgas ar leģendāro Mini tad mašīnas otrais vārds ir tāds pats. Savukārt modeļa nosaukums Moke ir vecvārds ēzelim. Mašīnu izlaida ar dažādiem ražotāja nosaukumiem Austin, Morris un Leyland. Britu armijai bija nepieciešams viegls auto, kuru ar izpletni varētu nolaist no lidmašīnas. Sākotnējā doma bija radīt vieglu armijas automobili amerikāņu Jeep stilā, bet mazie riteņi un necilais klīrenss, kā arī vārgā 848 kubikcentimetru ‘’sirds’’ neļāva Austin Mini Moke kļūt par īstu apvidus automobili. Netika izturēta armijas skate 1959. gadā. Taču atskaitīšana no armijas rindām nav pamats noskumt, jo Austin Mini Moke ļoti novērtēja aktīvās atpūtas cienītāji. Cher Bono Austin Mini moke1967Būt par pludmales bagiju bija īstā Austin Mini Moke sūtība. Tehniskā ziņā oriģinālais Mini Moke atgādināja Austin Mini Van automobili, jo izmantoja tādās pašas dzinēja, transmisijas un balstiekārtas detaļas. Sākumā Austin Mini Moke būvēja British Motor Corporation Longbridžas, Birmingemas rūpnīcā . Tur laika posmā no 1964. līdz 1968. gadam tapa 14,518 mašīnas. Sekoja darbs Austrālijā, kur izlaida 26,000 mašīnu no 1966. līdz 1981. gadam. Pēdējais cēliens notika Portugālē un tur uzbūvēja 10, 000 Austin Mini Moke starp 1980. un 1993. gadu.
Savu ieguldījumu Austin Mini Moke popularizēšanā devušas arī šovbiznesa zvaigznes. Augšējā foto ar daudziem suņiem redzama aktrise Bridžita Bordo. Lielbritānijas karoga krāsās savu 1967. gada Austin Mini Moke izrotājusi dziedātāja Šēra. Tumši zilais braucamais ticis Alenam Delonam un viņa četrkājainajiem draugiem.
Alain Delon Austin Mini MokePar citu Austin modeļu vēsturi lasiet šeit: http://www.autodroms.lv/auto-no-bijusas-tipografijas/

Kristiāns Andersons

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.