Autodroms » Drošība

BALTA: marts iesācies ar pieaugošu avāriju skaitu uz autoceļiem

14 Mar 2021  
Foto: @autodroms

Foto: @autodroms

Straujo temperatūras maiņu rezultātā marta sākumu uz Latvijas autoceļiem raksturo pieaugošs sadursmju skaits slidenā ceļu seguma dēļ. Kā liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) statistika, marta pirmajās desmit dienās par teju 20% pieaudzis pieteikto ar sadursmēm saistīto atlīdzību skaits. Kopējais martā par sadursmēm saņemto atlīdzības pieteikumu skaits jau tuvojas tūkstotim.

“Strauji mainoties laikapstākļiem no atkušņa uz salu, uz ceļa izveidojas ļoti slidena virskārta, par ko daudzi autovadītāji “uz savas ādas” pārliecinājās šonedēļ. Strauju temperatūras svārstību rezultātā ceļi kļūst ārkārtīgi slideni, un atbildīgo dienestu kapacitāte ne vienmēr ir pietiekama, lai šādos laikapstākļos spētu operatīvi nokaisīt visus bīstamos ceļa posmus un ielas. To savā atlīdzību statistikā redzam arī mēs – marta sākumā, atgriežoties sniegam, strauji pieaudzis to atlīdzību skaits, kas saistītas ar sadursmēm slidenā ceļu seguma dēļ,” norāda Ingus Savickis, BALTA Apdrošināšanas atlīdzību vadītājs.

BALTA eksperts norāda, ka, lai gan laimīgā kārtā lielākā daļa no pieteiktajiem atlīdzību gadījumiem nav smagi, tomēr automašīnām nodarītie bojājumi ir gana nopietni un dažās sadursmēs iesaistīti pat vairāk nekā divi transportlīdzekļi. Ceturtdien slidenais ceļu segums īpaši lielus bojājumus nodarījis kādam “Volvo” markas smagajam auto, tam noslīdot to ceļa. KASKO atlīdzība šajā gadījumā varētu svārstīties pat ap 100 000 EUR. Negadījums noticis Krāslavas pusē.

“Neaizmirsīsim, ka ziema vēl nav beigusies un nevajadzētu steigties ar ziemas riepu nomaiņu pie pirmās izdevības. Iestājoties pavasarim, pēkšņs sniegs, mainīgi laikapstākļi, melnais ledus un bedres var izraisīt haosu uz ceļiem, strauji pieaugot negadījumu skaitam. Turklāt vērts atcerēties, ka strauji mainīgās āra temperatūras apstākļos tiek būtiski bojāts ceļa segums. Tāpēc aicinām autovadītājus šajā laikā ievērot īpašu piesardzību. Lai izvairītos no ceļu satiksmes negadījumiem, iesakām visiem samazināt vidējo braukšanas ātrumu, līdz laikapstākļi nostabilizēsies un pietuvosies vasara,” aicina Ingus Savickis.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.