Autodroms » Tirgus

Cik izdevīgi ir iegādāties automobili kādā no Eiropas auto izsolēm? Mēģinām noskaidrot!

25 Apr 2021 (2)

Cik izdevīgi ir iegādāties automobili kādā no Eiropas auto izsolēm? Mēģinām noskaidrot!Auto izsoles. Tās notiek visā pasaulē, bet vispopulārākās ir Amerikā un Eiropā. Izsoļu ir daudz un dažādu, taču Eiropā ir kādas piecas vadošās izsoles, kuras galvenokārt izmanto visi lietotu auto tirgoņi.

Izsolei ir tāda priekšrocība, ka automobiļus nepārdod īpašnieki. Tātad ne privātpersonas, ne kaut kādas firmiņas. Galvenokārt izsolē nonāk līzinga auto, kuri nokalpojuši savam pirmajam saimniekam kaut kādu konkrētu laiku un nu atgrieztas finanšu kompānijām, jo saimnieks dodas uz salonu pēc jauna auto.

Tas ļauj uzzināt par šo braucamo maksimāli daudz patiesības. Līzinga kompānijas bizness noteikti nav lietotu auto tirdzniecība. Visticamāk, ka viņi galīgi nebūtu priecīgi par pilnu pagalmu ar lēnām tirgojamām automašīnām. Tāpēc bieži vien sākuma cena ir krietni zem tirgus vērtības un arī gala cena beigās sanāk lētāka.

Vēl labi ir tas, ka izsoles automobiļus novērtē neatkarīgi eksperti, norādot katru mazāko skrambiņu. Tā ir garantija, ka kaut kādi rūsas pleķi aizsmērēti ar krāsu, uzpulēti un atdoti mums. Defektus pircējs pats var novērtēt un saprast, cik izdevīgi būs tos novērst.

Ir vairāki izsoles veidi. Viens no populārākajiem ir tā dēvētā aklā izsole. Reizēm tiek minēta vēlamā minimālā summa, reizēm nē. Pircējs sola tādu galējo cenu, kādu ir gatavs maksāt. Uzvar tas, kam visaugstākā cena nosaukta.

Ir arī klasiskā izsole, kurā visi var redzēt šobrīd solīto cenu un palielināt likmes tik tālu, cik katrs pats uzskata par pieņemamu. Izsole beidzas automātiski noteiktā laikā un uzvar tas, kas paguvis nosaukt pēdējo visaugstāko likmi.

Ir arī tādas automašīnas, kurām pierakstītas galējās cenas, ja vēlies iegādāties auto uzreiz. Protams, šī cena būs augstāka kā izsolē, taču ar garantiju, ka auto īpašnieks būsi tu. Reizēm šīs gala cenas ir ļoti izdevīgas.

Ja nu kaut kur ir neērtības, tad tas, ka šis auto vēl jāatgādā uz Latviju. Tas gan ir papildus pakalpojums par atsevišķu samaksu, bet parasti to organizē izsoles īpašnieki.

Klasiskajās izsolēs ir grūti atrast vecākus auto. Pa retam gadās kāds padsmit gadus vecs, bet pārsvarā tie ir tajā vecumā, kad beidzas auto garantija un līzings. Tātad pieci, seši gadi. Tajā pašā laikā var atrast arī divus vai pat gadu vecu luksusa klases auto. Arī tādu, kurā vērtība ir pāri 100 tūkstošiem. Katram pēc vajadzības!

Komentāri »

  • Sergejs :

    Kur var apskatīt izsoļu namus?

  • Gints (author) :

    Viens no tiem – webautobid.eu

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.