Autodroms » Vēsture

Divi dažādi auto ražotāji ar vienu nosaukumu! Stāsts par Babcock automobiļu marku no ASV!

24 Nov 2023  

1909-Babcock-electric-car-Rakstot par Elwell Parker  vēsturi pieminēju, ka viņu elektriskos motorus, kā pirmais,  pirka Babcock automobiļu ražotājs. Runa ir par Babcock Electric Carriage Co firmu no Bufalo, Ņujorkas štatā. Ražotne darbojās no 1906. līdz 1912. gadam. Uzņēmumu dibināja F.A. Babkoks, kurš savu pirmo elektrisko automobili bija uzbūvējis jau 1903. gadā. Babcock elektriskās mašīnas ļoti neatšķīrās no Buffalo markas mašīnām, jo Babcock bija mantiniece Buffalo firmai. Buffalo jau no 1901. līdz 1906. gadam ražoja plašu klāstu ar elektriskajiem spēkratiem. Bija gan viegli mazauto, gan lieli un dārgi braucamie. Piemēram, 1903. gada četrvietīgajam modelim bija stūres rats un zem neliela pārsega mita dažas baterijas. Pārējām baterijām bija vieta zem virsbūves. Ar vienu uzlādi varēja nobraukt 75 jūdzes. Nākamā gada modeļu saimē ietilpa divvietīgs spēkrats, kas maksāja $1,650, bet par automobili ar sešām sēdvietām prasīja $ 5,000. Ak, ja šodien elektriskie auto maksātu tikpat , tad gan mēs izpildītu Parīzes apņemšanos bez bēdu! Pēc 1906. gada Buffalo automobiļus pārsauca par Babcock. No 1912 līdz 1915. gadam Buffalo nosaukums atdzima.

Cits Babcock brauc bez elektrības!

Tagad pārsēžamies automašīnā, kas ražota Votertaunas pilsētā , Ņujorkas štatā. Uzņēmumu 1909. gadā dibināja Henrijs Holms Babkuks ( Henry Holmes Babcock). Ražoja gan mazo mašīnu ar divu cilindru motoru, gan ierastākus  automobiļus ar četru cilindru dzinējiem, kuru jauda bija 35/40 zs. Babcock modelim ar piecām sēdvietām  riteņu bāzes garums bija 114 collas, bet svars 2,500 mārciņas. Automobiļus Babcock ražoja līdz 1913. gadam.

Bez karietēm un automobiļiem   tika ražotas arī virsbūves tādiem auto būvētājiem kā Ford, Lincoln, Dodge un Wills-Sainte Claire. Babcock komerctransportam domātās virsbūves bija populāras līdz divdesmito gadu vidum un bija pieejamas arī White, Oldsmobile un GMC šasijām.

Pirms Votertaunas ciems kļuva par pilsētu 1869. gadā, Babkuks bija ciema priekšsēdētājs.

Babcock Model 30Reklāmas plakātā redzamā  Babcock Model 30 ražošanas gads ir 1910. Auto uzstādīts četru cilindru šķidruma dzesēšanas  motors ar 279,6 kubikcollu darba tilpumu un 35 zs jaudu.  Pārnesumu kārba bija trīs pakāpju manuālā . Maksimālais auto ātrums 53 jūdzes stundā. Mašīna maksāja apaļus $2750,00.

Kristiāns Andersons.

 

 

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.