Autodroms » Drošība

Elementārs paņēmiens, kā nepieļaut grauzēju uzdarbošanos automobiļa motora telpā!

5 Jan 2023  

Elementārs paņēmiens, kā nepieļaut grauzēju uzdarbošanos automobiļa motora telpā!Ja putni veido ligzdas, tad dažāda kalibra grauzēji veido midzeņus. Labi, ja tas ir kādā pazemes alā vai pamestā šķūnī, taču ko darīt tad, ja grauzēji iekārtojušies uz dzīvi automobilī? Ne viens vien Latvijas autobraucējs no pieredzes zinās teikt, ka nekas labs no šādas kaimiņu būšanas nesanāks.

Vispirms jau jārēķinās ar to, ka grauzēji tāpēc arī ir grauzēji, ka tiem patīk kaut ko grauzt. Automobilī visbiežāk tā ir elektroinstalācija, visas iespējamās un neiespējamās plastmasas detaļas kā arī visa veida apšuvums. Ir īpaši tas, kas pasargā dzinēja vāku no motora radītā karstuma un daļēji kalpo kā skaņas izolācija.

Taču ar to vien nereti grauzējiem nepietiek. Tie labprāt izveido caurumu, piemēram, gaisa filtra plastmasas kastē, kur sāk veidot midzeni vai uzkrājumus nebaltai dienai. Bijuši gadījumi, kad no auto gaisa ieplūdes sistēmas izņemti pat vairāki kilogrami riekstu, kastaņu vai ozola zīles.

Gandrīz vienmēr šāda veida nebūšanas ar grauzējiem ir saistītas ar prāviem izdevumiem. Atjaunot sagrauztus elektriskos kabeļus ar vairākiem desmitiem dzīslu nav nedz vieglākais, nedz lētākais automobiļa remonts.

Auto kopšanas līdzekļu un piederumu veikala tīkla “Autoduals” vadītājs Edgars Zaķis uzskata, ka jebkurš preventīvs pasākums ļauj ietaupīt daudz naudas. Arī grauzēju gadījumā prātīgi ir nevis cīnīties ar grauzēju nodarītajām sekām, bet gan darīt visu iespējamo, lai šādu situāciju nepieļautu!

Jau minētajos “Autoduals” veikalos atrodams kāds jaunums, kas nepieļaus grauzēju invāziju mūsu automobilī. Tas ir neliels tīklots maisiņš ar tajā sapildītām suņu spalvām. Drošības un tehnoloģijas vārdā šeit izmantotas arī dažas ķīmiskas vielas, taču pamatā ir un paliek suņa spalvas.

Viss ir vienkāršāk par vienkāršu – neviens grauzējs (peles, žurkas, vāveres) necentīsies iekārtoties uz dzīvi vai izveidot krājumus suņa tuvumā. Arī šajā gadījumā spalvas ar suņa aromātu atbaidīs visus nelielos dzīvniekus, kas varētu pretendēt uz vietu zem motora pārsega. Šā līdzekļa ražotājs to nav uzsvēris, taču visticamāk arī kaķi atturēsies no sildīšanās uz karsta dzinēja, ja sajutīs sev tuvumā sveša suņa smaku.

 

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.