Autodroms » Tehnoloģijas

Huawei FreeBuds 3 Pro apskats – austiņas, kas pat pļāpai liks aizvērt muti!

14 Nov 2023  

Atceraties, kādas austiņas lietojām jaunībā? Lietojām, ja paveicās pie tādām tikt. Mūsdienās pat šautuves klusinātāji šķiet kā stringi, salīdzinājumā ar to laiku bumbierenēm. Klausījāmies pagrīdes ierakstus un stenējām aiz laimes, jo pat nenojautām, ka var būt arī labāk!

Foto: Lauris Kupčs

Foto: Lauris Kupčs

Kā izrādījās, labāk var būt. Taču nekad nav tik labi, lai nevarētu būt vēl labāk. Populārais Ķīnas tehnoloģiju ražotājs Huawei piedāvā jau trešo mazo bezvadu austiņu paaudzi. Tajā skaitā arī premium klases FreeBuds 3 Pro. Un piedēklis “pro” nav tikai labskanības dēļ vai tāpēc, lai augstāka cena izklausītos pieņemamāka. Tāpēc, ka katrs ieguldītais penijs atmaksājas un skaņa būs pa prātam pat konservatorijas profesoram. Tātad profesionālim. Tātad “pro”!

Kā zinām, tad Eiropas pirmizrādi šīs austiņas piedzīvoja pavisam nesen uz vienas skatuves ar Huawei jaunāko GT sērijas viedo pulksteni un vēl šādām tādām lietām, kuras mūsu veikalos neatradīsim.  Tikai tagad šī viedās bezvadu austiņas nonākušas tirdzniecībā un brīnums, ka viss pievedums vēl nav izķerts kā karsti pīrādziņi. Bet varbūt jau ir?

Sāksim visu pēc kārtas sarindot vienā svītrā uz pulēta galda. Skaidrs, ka jebkas uz šīs pasaules par sevi pirmo iespaidu rada vizuāli. Un nestāstiet pasakas par labo sirdi un augsto IQ! Ja pumpa uz deguna šķiet kaitinoša, tad kāzas nebūs! Vismaz labprātīgi nē.

Nevarētu apgalvot, ka dizaina ziņā esam piedzīvojuši revolūciju, lai gan šādas tādas izmaiņas ar priekšgājējiem, protams, ir atrodamas. Kompakts futlāris, kas no ārpuses izveidots matēts – tātad mazāk slidens un pastāv cerības to ilgāku laiku saglabāt savā kabatā.

Pašas austiņas gan ir glancēti spožas un izskatās gana eleganti. Galvenās divas labās īpašības, kas mums šķita ievērības vērtas – austiņu kājiņas nav garas un tātad neaizķersies aiz šalles, apkakles vai kāda cita apģērba gabala un otrā nenoliedzami ir klasiskas formas silikona uzmavas, kas viegli ieslīd ausī un stingri tur turas.

Lai nepieļautu vienmulību, Huawei trešās paaudzes Pro austiņas piedāvā trīs krāsās – antracīta sudrabs, mirdzoši baltais un koraļļu zaļais. Diemžēl zaļās savām acīm neredzējām, bet no atlikušajām divām mēs dotu priekšroku tumšākajām.

Kā jau ierasts, austiņas futlārī turas ar magnētu palīdzību, tāpēc pat maigi papurinot atvērto kārbiņu, pazaudēt viedās austiņas nav viegli. Par šīs funkcijas priekšrocību pārliecinājāmies lidmašīnā, kur kāds pasažieris spēlēja “kas dārzā”, ložņājot starp citu pasažieru kājām un meklējot nokritušo skaņas atskaņojošo elementu. Tieši tā – elementu! Jo īstas austiņas no sava saimnieka prom nebēgs!Huawei FreeBuds 3 Pro apskats – austiņas, kas pat pļāpai liks aizvērt muti!

Pārejam no izskata uz funkcionalitāti. Skaidra lieta, ka austiņu vadība balstīta uz maigiem pieskārieniem un glāstiem. Pieskaroties var atbildēt uz telefona zvaniem, izslēgt vai ieslēgt ārējo trokšņu slāpētāju vai pārslēgt mūzikas saraksta dziesmas. Papaijājot austiņu kātiņus varam pieregulēt sev vēlamo skaļumu. Viss tā, kā tam mūsu gadsimtā jābūt. Ja nu vien mūsu pirkstiem diezgan ilgi nācās apmīļot abas austiņas kopā un katru atsevišķi, lai atklātu jutekliskās vietas un panāktu vēlamo rezultātu. Iespējams, no malas tas izskatījās diezgan aizraujoši.

Savienojamas jaunās premium klases austiņas ir ar jebkuru mobilo lietotni. Tiesa gan, vislabāk tās gluži loģiski sadzīvo ar Huawei viedierīcēm. Taču arī Android un iOS lietotājiem ir pieejama aplikācija vieglākai sapārošanai un plašākai iestatījumu veikšanai. Atrast un uzinstalēt nepieciešamās aplikācijas nesagādāja grūtības ne vienas operētājsistēmas gadījumā. Tiesa gan, savienojums ar Huawei tālruni P60 Pro notika teju vai pats no sevis, nedaudz lēnāk šis process gāja ar Android atstājot iPhone pēdējā vietā. Taču beigu galā rezultāts tika sasniegts visās versijās.

Negribētos gan domāt, ka būs daudz tādu, kuri spēs saklausīt smalkās tehniskās nianses, taču Pro versijā viss ir pa nopietnam. Austiņā atrodami divi skaņas avoti, no kuriem viens ražo zemās frekvences, bet otrs augstās. Neiedziļināsimies rasējumos un formulās, taču Huawei konstruktoriem izdevies panākt ļoti detalizētu kopējo skaņu. Citiem vārdiem sakot skaistā džeza skaņdarbā mēs lieliski varam saklausīt teju vai katru instrumentu atsevišķi, tajā pašā laikā izveidojoties spēcīgai kopējai ainai.

Iespējams, izklausās nedaudz samudžināti, taču vārdiem to aprakstīt grūti. Labākais veids kā to izprast – doties tur, kur šādas ierīces nopērkamas un izmēģināt. Vismaz mūs šāda skanējuma formula pārsteidza un neatlaida.

Vēl mazliet par sarežģīto. Kā saka dakteri, tad katram cilvēkam katra auss skaņu uztver savādāk. Tas atkarīgs no auss gliemežnīcas formas, no kanāla dziļuma un citiem fiziska rakstura faktoriem. Huawei jaunajās FreeBuds 3 Pro ir izstrādājis trīs pakāpju skaņas izlīdzināšanas algoritmu, kas spēj izmērīt skaņas atgriešanās vilni un pielīdzināt katrai ausij optimālāko skanējumu. Tā kā pašam cilvēkam visticamāk nav ne jausmas kā darbojas katra no ausīm, tad šādu opciju mēs varam vien izbaudīt un nemēģināt analizēt.

Nevajadzētu aizmirst, ka modernās bezvadu austiņas nav tikai mūzikas avots vien. Savienojumā ar tālruni tās kalpo kā brīvroku sistēma. Ērta sistēma, jo automobilī nav jāsēž ar garnitūru ausī, bet to jebkurā brīdī var izņemt no futlāra un pārvietot uz ausi. Turklāt tas izdarāms ar vienu roku neatraujot skatu no ceļa.

Protams, ne tikai automobilī vien šāda telefona sarunas metode ir ērta un praktiska. Galu galā pa šādām austiņām varam konsultēt kaut vai ķirurgu, kurš tajā brīdī ar abām rokām iegrimis uz operācijas galda guļošā vēdera dobumā. Un kāpēc gan nē?Huawei FreeBuds 3 Pro apskats – austiņas, kas pat pļāpai liks aizvērt muti!

Varbūt kādam būs pārsteigums, taču FreeBuds 3 Pro vienlaikus ir savienojamas ar vairākām ierīcēm. Pamēģinājām klausīties datorā straumēto mūziku un atbildēt uz telefona nodrošinātajiem zvaniem. Līdz ko atskan telefona zvans, tā datora skaņas apklust un prioritāte kļūst telefons. Vēl kāda patiešām ērta opcija.

Visbeidzot, cik tad ilgi mums šādas austiņas spēs kalpot ar vienu uzlādi? Vai no Rīgas līdz Barselonai ar tiešo reisu tikt varēsim? Un izrādās, ka varēsim gan! Ar ieslēgtu ārējo skaņu slāpētāju FreeBuds 3 Pro vidēji spēs mūs priecēt ap četrām stundām. Izslēdzot ārējo trokšņu slāpēšanas sistēmu darbības laiku paildzināsim par stundu.

Nevajadzētu piemirst, ka futlāris ir ne tikai droša vieta austiņu uzglabāšanai, bet arī papildus uzlādes iespējas. Ja dodamies ceļā ar pilnībā uzlādētām austiņām un līdz lūpai ar elektrību piepildītu futlāri, tad kopā tiksim pie vidēji 30 stundu austiņu darbības.

 Huawei FreeBuds 3 Pro apskats – austiņas, kas pat pļāpai liks aizvērt muti!

Ko mēs no mūsu izmēģinājuma kopā būšanas secinājām?

1) Huawei FreeBuds 3 Pro ir vieglas – vien 5.9 gramus
2) Tās ērti iekļaujas ausī

3) uzlāde aizņem vien nepilnu stundu

4) pat pie ieslēgtas ārējo trokšņu slāpēšanas sistēmas  neesi atslēgts no realitātes

5) Huawei FreeBuds 3 Pro austiņas pilnā mērā atbilst cenai

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.