Autodroms » Tehnoloģijas

Huawei P60 Pro – kompānijas flagmanis jebkurā nozīmē ar fantastisku kameru sistēmu

16 Mai 2023  
Foto: autodroms.lv

Foto: autodroms.lv

Citviet pasaulē Huawei jaunumi tika atklāti krietni ātrāk. Taču mēs esam pilntiesīgi Eiropas iedzīvotāji, tāpēc priecājamies par jaunumiem, kuri nav izklāstīti saulainajā Pekinā, bet mūsu pašu Bavārijas galvaspilsētā Minhenē. Gan jau pamanījāt mūsu centienus radīt pasākuma gaisotni gan interneta vietnē, gan ReTV raidījumā “autodroms”. Un nenoliedzami ballītes karalis šoreiz ir viedtālruņu flagmanis Huawei P60 Pro!

Patiesībā Minhenē iepazināmies ar vēl kādu viedo sarunas ierīci – Huawei Mate x3 saliekamo telefonu, taču par to kādu citu reizi. Šoreiz pievērsīsim uzmanību piezemētākām ikdienas lietām un ķersimies pie tālruņa, kurš nu jau pieejams visā plašajā Eiropā. Un Eiropa par to no sirds var lepoties!Huawei P60 Pro – kompānijas flagmanis jebkurā nozīmē ar fantastisku kameru sistēmu

Visi tie, kas arvien vēl izvēlas ierīci, kuras pamatā meklējams Google serviss, var saraukt degunus, jo Huawei paliek uzticīgs savai EMU operētājsistēmai. Tas gan nenozīmē, ka tik ļoti kārotie Google pakalpojumi nav izmantojami un pieejami. Nu jau vairākas AppGallery pieejamas programmas nodrošina ātru un netraucētu piekļuvi visām Google aplikācijām. Tā kā nu arguments par aizjūras servisa trūkumu kļuvis vien par principiālu atrunu.Huawei P60 Pro – kompānijas flagmanis jebkurā nozīmē ar fantastisku kameru sistēmu

Veram vaļā glītu kārbiņu un sajūsmā ieplēšam acis – atšķirībā no taupīgajiem, Huawei vēl ar vien komplektā iekļauj uzlādes ierīci. Ja godīgi, tad tieši uzlādes vads un ierīce aizņem iepakojuma lielāko platību – 88 vatu uzlādes sistēma, kas ļauj piepildīt elektrības krājumus nepilnas stundas laikā un ar to pilnīgi pietiek veselai diennaktij. Turklāt režīmā, kurā neko sev nenākas atteikt. Labi, atteikt kaut ko tomēr nākas gan, jo mūsu izmēģinājuma laikā tikām pie tukšās baterijas deviņās stundās nepārtraukti izmantojot “waze” navigācijas sistēmu. Turklāt ārpus Latvijas robežām – tātad viesabonēšanā. Tāpēc jau ir izgudrots automobiļa uzlādes vads, vai ne?

Gandrīz piemirsām! Huawei P60 Pro akumulators ir gatavs arī resīvajai uzlādei. Tātad droši varam papildināt elektrības krājumus, piemēram, FreeBuds 5 austiņām vai kādai citai ne īpaši ēdelīgai ierīcei.Huawei P60 Pro – kompānijas flagmanis jebkurā nozīmē ar fantastisku kameru sistēmu

Nākošais ieplesto acu mirklis ir brīdī, kad no kārbas izņemam pašu ierīci. Mūsu gadījumā baltās pērles izpildījumā. Skaties un domā, ka esi ticis pie mantojumā saņemta īsta pāris simtus gadus sena perlamutra pūdernīcas vāka. Vienīgā atšķirība, ka gliemežvāku aizmugurējais vāks ir ne gluži no dabīgām upes iemītniecēm. Tomēr ir kaut kas, kas šos baltos tālruņus padara unikālus – pasaulē neeksistē un nekad neeksistēs divi Huawei P60 Pro ar vienādu perlamutra rakstu. Katra ierīce savā dizainā ir savādāka.

Varētu domāt, ka kārtīga meža veča plaukstā šāds brīnums izskatīsies nedaudz netradicionāli, taču visu nosaka situācija – individuāla piegriezuma uzvalka žaketes piedurknē tērptā rokā šī ierīce būs precīzi kā kulaks uz acs. Tātad – saderīgi!

Ja nu tomēr kādam ir iedzimtas panikas lēkmes no baltā, tad neviens nav atcēlis melno. Tiesa gan P60 Pro melnā krāsā nav ar gliemežnīcas rakstu, bet antracīta toņkārtas matētu stiklu, uz kura nekad nepaliks taukaini pirkstu nospiedumi. Un tomēr, mēs kolektīvi nobalsojām par balto!

Kameru bloks izvietojies divu līmeņu taisnstūrī. Divu, jo centrālais teleobjektīvs ir nedaudz izvirzīts uz priekšu. Metāla korpuss saglabājis līdzšinējo P sērijas telefonu formas, kas nav slikti, jo risinājums kalpoja labi un uzticami.

Jā pieejam šai lietai globāli, tad P60 Pro nav plānākais viedais tālrunis pasaulē. Tā biezums mērāms 8,3 milimetros. Taču reālajā dzīvē vizuālais apmāns liek domāt, ka ierīce ir jūtami plānāka. Un tas taču ir labi, jo pat komplektācijā iekļautais caurspīdīgais silikona drošības vāciņš nepadarīs tālruni masīvu.Huawei P60 Pro – kompānijas flagmanis jebkurā nozīmē ar fantastisku kameru sistēmu

Mēs visticamāk esam vecmodīgi, jo drošības ziņā dodam priekšroku četru ciparu PIN kodam. Taču arī pirkstu nospiedumu vai sejas atpazīšanas sistēma strādā zibenīgi. Pat nedaudz pārsteidza tas, ka seju viedā ierīce pamanījās atpazīt pat teju vai pilnīgā tumsā. Interesanti kā tas darbojas, ja degungalā iekož lapsene? To kaut kā atturējāmies izmēģināt humānu apsvērumu dēļ – lapsenes žēl!

OLED ekrāna matrica ir 6,67 collas pa diagonāli. Labs izmērs, lai apkārējiem nešķistu, ka esi viesnīcā nočiepis televizoru. Izšķirtspēja 1220 x 2700 pikseļi un informācijas atjaunošanās ātrums no viena līdz 120 herciem. Un, protams, vairāki miljoni krāsu!

Kamēr vēl neesam pārgājuši pie deserta, palūkosimies uz ierīces ekrāna no malas. Jā, tā ir nedaudz ieliekta, taču tik nedaudz, ka pirmajā brīdī to pat nepamanām. Ja godīgi, tad jau sen urdīja jautājums, kad Huawei atgriezīsies pie taisna ekrāna stikla. Iespējams tā ir tikai mūsu nepamatota iegriba.

Un tā – kameru sistēma! Laikam jāsāk ar to, ka vēl pirms Eiropas prezentācijas šī kameru sistēma ieguva vairākas balvas un neoficiāli pasaules labākās viedtālruņu kameras titulu. Un to var saskatīt pat ar neapbruņotu aci. Lai gan šī ir tā reize, kad kameras priekšrocības vienkārši jāizjūt, atstājot ciparus un raksturlīknes pedantisku profesionāļu pārziņā.

Visa pamatā ir 48 megapikseļu kamera ar īpaši platu fizisko diafragmu. Paralēli tam arī teleobjektīvs ar 3,5 optisko un desmit kārtīgo hibrīdo palielinājumu. Noslēdz kameru sistēmu 13 megapikseļu ultra makro kamera.

Pārliecinājāmies par to, ka paredzētais 100x palielinājums patiešām strādā. Tiesa gan pie iedaļas 80 kļūst grūti saglabāt objektu ekrānā un gala rezultāts liktu prasīt kaut ko vairāk. Tajā pat laikā pilnmēness apaļais pīrāgs saskatām ar visām marsiešu mājām un svešo planētu kosmiskajiem kuģiem.

Visbeidzot kārtējās ieplēstās acis! Fotografēšana un video uzņemšana tumsā pārsteigs jebkuru. Protams, bez mākslīgā intelekta te neiztikt. Arī bez kļūdām nē. Pa lidmašīnas iluminatoru melnā naktī fotografēts spārns ir perfekti saskatāms, ja nu vien variācijas par uzrakstu katru reizi ir savādākas – ko nu kurā brīdī mākslīgais intelekts spēj izdomāt. Tas varētu būt P60 Pro īpašnieku kaimiņiem piedomāt par aizkaru aizvilkšanu diennakts tumšajā laikā!

Huawei P60 Pro ir bāzēts uz iepriekšējās paaudzes Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 procesoru. Ja atceramies, tad tas strādā ātri un nekļūdīgi. Labi, pieliesim nedaudz darvas, lai aiz medus salduma neaizlīp tas, kas parasti mēdz aizlipt – šis procesors nedaudz uzkarst pie lielākas slodzes, ko viegli sajust ar plaukstas pieskārienu. Taču tas nekādi neietekmē ierīces darbību.Huawei P60 Pro – kompānijas flagmanis jebkurā nozīmē ar fantastisku kameru sistēmu

Visam tam klāt jāpieskaita arī 8 Gb operatīvo atmiņu un 256 Gb datu krātuvi. Ņemot vērā, ka mūsdienu piedāvājuma klāstā ar šādiem parametriem pieejama lielākā daļa portatīvo datoru cenu kategorijā zem tūkstoš eiro, tad mobilajam telefonam tas pavisam nav slikts rezultāts. Vēl jo vairāk, ka Huawei piedāvā lieliskus mākoņu pakalpojumus, kurā var atrast vietu pamatīgam informācijas un datu krāvumam.

Laikam pienācis pavilkt treknu svītru un izdarīt secinājumus. No vienas puses viss šķiet vienkārši. No otras – monētu gaisā tomēr nāksies mest. Sāksim ar patīkamo. Izmēģinājuma laikā, kas nebija tikai dažas dienas vien, ne reizi neradās vēlme vai vajadzība pārstartēt ierīci. Veiktspēja ir lieliska pat tad, ja ar AppGallery starpniecību uzstādītā Gbox vai Gspace aplikācija uz nebēdu virina visas Google servisa aplikācijas pēc kārtas. Piemēram P40 Pro šīs darbības veica ar dažu sekunžu aizturi.

Grūti iedomāties, ko vēl mēs varētu vēlēties no klasiska telefona kameras. Precīzi fotoattēli gan saules gaismā, gan mēness staros. Atsaucīgs palielinājums jeb pietuvinājums ar minimālu graudu pat maksimālā pietuvinājumā.

Interesants dizains, kas ļauj šo viedo ierīci izmantot gan kā ikdienas rotaļlietu, gan biznesa instrumentu un pat labklājības apliecinājumu. Ērta forma, patīkams saujā un drošs kabatā.

Visam tam klāt individualitāte, ko nespēj sniegt tuvākie konkurenti. Tajā pat laikā nepārprotama piederība Huawei P sērijas saimei.

Un tagad par to, kas Huawei telefonu meistariem vēl būtu darāms, lai šī ierīce pilnībā atbilstu mūsu -Autodroma, vajadzībām. Lai lepni vai pat lecīgi to varētu dēvēt par ideālu.

Video uzņemšanas režīmi. Sāpju saviebta grimase iezogas mūsu sejā apzinoties, ka profesionālām vajadzībām nevaram to izmantot pat lielisko parametru dēļ. Diemžēl uzstādījumi ļauj veikt video ierakstu vien internetam paredzētajā režīma un tie neatbalsta 25 vai 50 kadrus sekundē. Visticamāk pasaulē nav daudz TV operatoru, kas vēlētos izmantot telefonu ziņu raidījumu reportāžām, lai gan pielietojums būtu izdevīgs un kvalitatīvs.Huawei P60 Pro – kompānijas flagmanis jebkurā nozīmē ar fantastisku kameru sistēmu

Iespējams, tās ir tikai mūsu nepamatotās iegribas, taču ne vienmēr ir vajadzība izmantot ierīci veicot garo pierakstīšanās ceļu. Tajā skaitā aktivizējot Huawei ID kontu. Droši vien drošības apsvērumu dēļ bez šīm manipulācijām pieejami vien tikai ārkārtas zvani.

Cena. Ne mazsvarīgs faktors izvēles kontekstā. Nevarētu apgalvot, ka tā ir kosmiska, taču arvien brašāk pietuvina konkurentu plauktam gan. Huawei ieteiktā Latvijas cena ir ap 1199 eiro, kas pilnīgi noteikti padara šo ierīci par premium klases viedo telefonu. Tie, protams, nav nedaudz vairāk par diviem tūkstošiem eiro Huawei Mate x3 gadījumā, taču zināmas pārdomas kādam tas var raisīt.

Jau kārtējo reizi mēs, draudzīgais “autodroms” kolektīvs, esam gatavi sekot līdzi paaudžu maiņai un, ja pamanāt kādu filmējam ar P60 Pro, tad pilnīgi iespējams, ka tie esam mēs!

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.