Autodroms » Zvaigžņu auto

Itāļu aktrise Lučiana Paluci ar itāļu automobili Alfa Romeo Giulia Sprint GTA!

19 Mai 2023  

Alfa Romeo Giulia Sprint GTANesen es rakstīju par Džeimsa Bonda lomas atveidotāja Šona Konerija Aston Martin DB5, ar kuru viņš brauca filmās ‘’Goldfinger’’ un ‘’Thunderball’’ Šodien runa ir par 1965. gada Alfa Romeo Giulia GTA automašīnu, uz kura motora pārsega pozē itāļu aktrise Lučianai Paluci ( Luciana Paluzzi). Viņas pazīstamākā loma bijusi profesionāla slepkava Fiona Volpe no organizācijas SPECTRE tajā pat filmā ‘’Thunderball’’.
Fotogrāfija ar aktrisi tapa žurnāla ‘’Auto Italiana’’ vākam.
1962. gadā Alfa Romeo Giulietta nomainīja ar jaudīgāku modeli Giulia.
Savukārt 1965. gada Giulia Sprint GTA ir modeļa Giulia Sprint GT sacīkšu versija.
Pie Alfa Romeo Giulia Sprint GT kupejas dizaina strādājis Džordžeto Džudžāro no Bertone. Pārnesumu kārba automobilim ir piecu pakāpju manuālā ar magnija korpusu. Motors ir augstu apgriezienu rindas četru cilndru spēka agregāts ar 1570 kubikcentimetru darba tilpumu. Dzinējs pārcieta nopietnu modificēšanu. Samazināja leņķi starp vārstiem no 90 uz 80 grādiem, bet vārstu izmērs būtiski pieauga. Ieviesa aizdedzi ar divām svecēm, jo starp vārstiem centrālai svecei vairs nebija vietas. Modernizētā motora jauda izauga no 115 līdz 170 zs. Maksimālais auto ātrums bija 185 km/h. Par laicīgu apstāšanos gādā disku bremzes visiem četriem riteņiem. Vairums Giulia Sprint GTA bija Stradale versijā vai arī bija modernizētas līdz Corsa līmenim, kas ļāva piedalīties sacīkstēs. Pie GTA sagatavošanas strādāja Alfa Romeo sacīkšu nodaļa Autodelta, , kuru vadīja inženieris Karlo Čiti (Carlo Chiti). GTA nosaukumā burts A nozīmē ‘’Alleggerita’’ vai ‘’atvieglots’’. Auto bija alumīnija virsbūves paneļi un citi vieglie komponenti. Ārējais izskats bija identisks ielas Sprint GT. Atviegloja arī auto salonu un kopā izdevās nomest 200 kilogramus svara salīdzinājumā ar automobili, kuram bija tērauda virsbūve.
Debiju sacīkstēs Alfa Romeo Giulia Sprint GTA piedzīvoja 1966. gada 20. martā, Moncas trasē. Toreiz tika gūta uzvara Jolly Club četru stundu sacīkstēs. Pie stūres brauca Andrea de Adamičs un Teodoro Zekkoli ( Andrea de Adamich & Teodoro Zeccoli). Sekoja vēl daudzi panākumi autodromos.
Laika posmā no 1956. līdz 1969. gadam kopā saražoja ap 500 ielas automobiļu Stradale un sacīkstēm sagatavoto Corsa GTS, saskaņā ar homologācijas noteikumiem.
Kristiāns Andersons

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.