Autodroms » Drošība

Izrādās liela daļa autobraucēji pieparkošanos atmuguriski uzskata par ļoti sarežģītu manevru!

3 Aug 2023  

Jau agrāk esam stāstījuši, ka visvairāk automobiļu sadursmes notiek nekur citur kā lielveikalu stāvvietās. Kā likums, šajās sadursmēs kaitējumi ir nelieli – noskrāpēti spārni, norauti bamperi, izsisti lukturi un tamlīdzīgas lietas. Galvenokārt jau sadursmes nav smagas nelielā ātruma dēļ.

Foto: pexels.com

Foto: pexels.com

Polijas auto eksperti veikuši nelielu pētījumu, lai konstatētu, ka līdz pat 80 procentiem šādu negadījumu notiek tad, ja autobraucējs izvēlējies tā dēvētajā kabatiņā iestūrēt ar purngalu.

Jebkurā Eiropas auto skolā kursanti tiek apmācīti iebraukt stāvvietā ar aizmuguri. Ar mokām uz pusēm šī manipulācija tiek izpildīta eksāmenā, taču pēc tam ātri vien aizmirstas, jo ar purngalu pieparkoties ir šķietami vieglāk.

Sāksim jau ar to, ka parkojoties ar purngalu pa priekšu parasti automobili neizdodas ar pirmo piegājienu novietot taisni. Čaklākie autobraucēji nedaudz pados uz aizmuguri, lai auto iztaisnotu, taču nomācošais vairākums pamet auto tā, kā nu tas tur stāv. Reizēm teju vai pa diagonāli.

Liela daļa negadījumu stāvvietās notiek citu stāvvietas apmeklētāju manevru laikā, kad tie izbrauc no savas “kabatiņas”. Vai nu pienācīgi netiek novērtēta situācija vai neuzmanības dēļ tiek aizskārti slīpi novietoto automobiļu purngali vai pakaļgali.

Otra tradicionālākā sadursmju versija, izgriežoties no stāvvietas ar purngalu vai līdz galam izgrieztu riepu tiek aizķerti blakus esošie spēkrati. Bieži vien šādi ļauna nodarījumi no paša autobraucēja pat netiek pamanīti, taču uz blakus esošā auto paliek gan skrāpējumi, gan buktes.

Un, visbeidzot, izbraucot no “kabatiņas” atmuguriski nereti tiek uzskriets aizmugurē esošajam automobilim, jo visa uzmanība pievērsta purngalam. Tā kā ātrums ir niecīgs, trieciens ir teju vai nejūtams, taču kaitējums visnotaļ nepatīkams.

Tieši tāpēc visi drošas braukšanas instruktori aicina autovadītājus apgūt auto novietošanu stāvvietās atmuguriski. To paveikt pirmkārt jau ir krietni vien vienkāršāk. Otrkārt risks nodarīt savam un blakus esošam automobilim kādus kaitējumus ir neskaitāmas reizes mazāks.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.