Autodroms » Testi

Jaunā Dacia Duster video apskats – alternatīva tiem, kam patīk veci “bobiki”!

27 Mai 2019 (1)
Foto: @autodroms.lv

Foto: @autodroms.lv

Latvijas auto izvēles tendences ir labi redzamas un gandrīz nekad nav izskaidrojamas. Labs ir jebkurš gan fiziski, gan morāli novecojis modelis ar populāra zīmola emblēmu, jebkuru krietni jaunāku vai pat pilnīgi jaunu auto, kura zīmols nav pieskaitāms premium klasei, atstājot sadaļā “sūds” un pagriežot tam muguru. Turklāt, lielāko tiesu neviens pat nav pacenties izmēģināt to, ko gluži automātiski izsvītro no dienas kārtības. Droši vien vienas no nabadzīgākās ES valsts nacionālā īpatnība. Daudz turīgākie Francijas, Vācijas, Polijas, Čehijas un pat Šveices autovadītāji visnotaļ apmierināti dodas savās gaitās gluži parastos, bet jaunos budžeta klases automobiļos. Tajā skaitā arī Dacia, kuras reklāma skatāma pat Dubajas centrā…

Jaunā Dacia Duster video apskats - alternatīva tiem, kam patīk veci "bobiki"!Ar Dacia esam draudzējušies daudz un dikti. Bija laiki, kad daža laba šā zīmola dīleri Latvijā ierindojās visatsaucīgāko dīleru saraksta virsotnē. Esam braukuši ar Dacia Logan un Sandero uz Parīzes auto izstādēm. Esam devušies uz Ženēvas izstādi ar Duster, Iepazinām zīmola jaunumus gan Slovākijā, gan Horvātijā un pat Grieķijā. Līdz ar to esam nesuši prāvu artavu Latvijas autoparka atjaunošanā. Līdz ar jauniem virsaišiem nāca jauna kārtība un nu iespējas veltīt labus vārdus šim konkrētam zīmolam kļūst arvien retākas.

Jaunā Dacia Duster video apskats - alternatīva tiem, kam patīk veci "bobiki"!Un tomēr mūsu pārziņā nonāca tikai deviņus kilometrus nobraucis Dacia Duster ar 1,3 litru benzīna dzinēju un ļoti izskatīgo bronzas metāliku. Jā, saplaisājušas ādas sēdekļu te nav. Te nav daža laba novecojusi opcija, kas visbiežāk nekad nav izmantota, taču pieejama vecos premium zīmolu apvidniekos. Te nav daudz hroma un mākslīgās karbona uzlikas. Te ir kas daudz vairāk.

NOSKATIES VIDEO

Mēs apzināti jauno Dacia Duster salīdzinām ar padsmitgadīgiem “lepnajiem”, jo cenas ziņā tie vairāk vai mazāk ir līdzvērtīgi vai tuvu tam. It īpaši, ja labi saprotam, ka par padsmit tūkstošiem eiro nopirktais “tikko no Vācijas” jau pirmajos mēnešos prasīs vēl pāris tūkstošus investīciju remontdarbiem. Tad cenas satuvinās vēl vairāk.

Jaunā Dacia Duster video apskats - alternatīva tiem, kam patīk veci "bobiki"!Mūsu gadījumā esam tikuši pie versijas ar priekšpiedziņu, manuālo pārnesumu kārbu, 150 zirgspēku 1,3 litru TCe benzīna dzinēju un Prestige aprīkojuma versiju. Tas viss kopā ar dzīvespriecīgo bronzas perlamutru varētu kļūt par mūsējo par 14 tūkstošiem un 450 eiro. Aprīkojums, kas sevī iekļauj gan vairākas drošības sistēmas, gan multimedija centru ar skārienjūtīgo ekrānu, arī aklo zonu tvērējs, LED dienas gaitas lukturi, parkošanās sensori, miglas lukturi un daudz, kas cits. Tajā skaitā papildopcijas – 360 grādu kameru sistēma, apsildāmi sēdekļi, bezkontakta atslēgas sistēma, svaigi atjauninātas navigācijas kartes un vēl šādi tādi sīkumi.

Vizuāli Dacia Duster ir teju vai vienīgais mūsdienu SUV klases eksemplārs, kurš jau pa gabalu pārliecina par savu veiktspēju un ar formām neatgādina aplaizītu karameli. Salīdzinoši ar iepriekšējo paaudzi, jaunais Duster ticis pie kāda ļoti nozīmīga plusa – lielisku skaņas izolāciju. Šajā ziņā tas varētu konkurēt pat ar vismaz trīs vai pat četras reizes dārgākiem sugas brāļiem. Turklāt tas izteikti jūtams ne tikai ar jau tā kluso benzīna dzinēju, bet arī dīzeļmotora izpildījumā, par ko pārliecinājāmies gan uz ātrgaitas šosejām, gan baltā marmora raktuvēs Grieķijā.

Jaunā Dacia Duster video apskats - alternatīva tiem, kam patīk veci "bobiki"!Jau minētā 150 zirgspēku jauda ir gana pietiekama, lai droši un pārliecinoši piedalītos kopējā satiksmē uz asfalta seguma. Savukārt apvidnieka īpašības labi jūtamas uz izdangāta grants ceļa, kādi Latvijā sastopami pat pilsētas robežās. Protams, ja gribās ilgi brist pa purvu pēc traktora, tad jāizvēlas pilnpiedziņa. Taču ikdienas solī pilnīgi pietiek ar priekšējo riteņu piedziņu. Tas ir arī ekonomiski, jo tikai dažus kilometrus nobraukušais Dacia Duster 1,3 litru benzīna motors pieprasīja vien vidēji 7,5 litrus degvielas. Pēc pirmajiem nobrauktajiem kilometru tūkstošiem tas noteikti apstāsies pie sadaļas 6,5 litri uz simts kilometriem.

Ja runājam par izmēriem, tad Duster ir lieliska alternatīva gluži parastam ģimenes universālim. Bagāžas nodalījums ir liels, praktisks un tam viegli piekļūt. Tātad bērna ratiņi, ceļojuma koferi, lielāki sadzīves priekšmeti un pat velosipēds tajā pazudīs kā nebijuši, ja atlokām aizmugurējās sēdekļu rindas atzveltnes. Un, te nevar nepieminēt vēl kādu salona aprīkojuma plusiņu – sēdekļus. Tie ir vizuāli vienkārši un neizteiksmīgi, taču ar lielisku ergonomiku. ja nerunājam par sporta un jauniem luksus klases auto, Duster sēdpozīcija ir visnotaļ patīkama, ērta un komfortabla. To vislabāk secināt pēc nonstopā nobrauktiem vairākiem simtiem kilometru.

Jaunā Dacia Duster video apskats - alternatīva tiem, kam patīk veci "bobiki"!Visi tehniskie parametri pieejami tirgoņu mājas lapā. Tos pārrakstīt nav lielas nozīmes. ja nu vien varam ko ieteikt, tad aicinām izmēģināt šo auto nelielā testa braucienā, pirms izdarīt secinājumus un iegrimt padsmitgadīgu automobiļu sludinājumu gūzmā. Ja vien neesat Abramoviča krustdēls vai karaliskās ģimenes pēctecis, visnotaļ labs risinājums par ļoti saprātīgu cenu!

Kamēr top šīs rindas, Renault un Fiat Chrysler spriežpt par iespēju apvienoties vai vismaz cieši sadarboties. Kas zina – varbūt ne tik senā nākotnē brauksim arī Jeep Duster modelī… Vismaz aizmugurējo lukturu ziņā jau tagad zināma radniecība vērojama!

Komentāri »

 • Minkans :

  Kļūda – 150 zs benzīnnieks līdz 100tam ieskrienās 10.4 sek, nevis 12 cik tur. Tik pat cik dīzelis.
  Dīvains ir tas Renaults/Dacia ražotājs. Labs benzīna motors 1.3, bet pilnpiedziņa ar šo motoru nav piedāvājumā. Gribi automātu, bet atkal tikai ar priekšpiedziņu (latvijā nepiedāvā) Gribi sarkano krāsu … jā, uzminējāt, tikai ar priekšpiedziņu. Un tā par visu. Negribu es priekšpiedziņu, zūd jebkāda jēga pirkt žipu/krossoveru. Tad jau nav starpība: nopērk piemēram Sandero un ļurkā. Ā, nē, skatos, ka vācijā piedāvā 150zs benzīns+pilnpiedziņa ir dabonams. Bet cena jau gandrīz 21.000 eur. Atkal pazūd jēga no Dacia pirkšanas.
  Par skaņas izolāciju nepiekrīšu. Labāk ir, salīdzinot ar iepriekšējo restailu, bet vēl tāls ceļš ejams līdz tiešām labam līmenim. Pēc 2 gadu lietošanas salona apdare “staigā” – negrab, bet pēc skaņas itkā lokās.
  Par to ka mums ir vecu auto “kults”, piekrītu. Es esmu izstājies, jo neesmu tik bagāts lai brauktu ar vecu mašīnu. Pavērojot eiropā, jā ir ļoti daudz Dacia mašīnu. Nerunājot par Maroku, kur ir valdības atbalstīta programma – atved savu veco mersadesa taksometru un saņem jaunu Dacia Lodgy uz ļoti labiem noteikumiem.
  Noliekot Duster blakus piemēram LandCruiser, Pajero, Amarok baigi atgādina rotaļlietu – maziņš, sīciņš, šauriņš. Tāds mini žips.
  Krievijā un indusijā prezentēts Arkana. Eiropā itkā sauksies Lodgy, bet redzēsim. Droši vien tas ir tas pats renaults Kadjar tikai ar aizmuguri kā x6. Motors tas pats – 1,3 benzīns + automāts

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.