Autodroms » Drošība

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret fizisku personu par kukuļa piedāvāšanu CSDD amatpersonai par pozitīvu eksāmena rezultātu

4 Nov 2022  

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret fizisku personu par kukuļa piedāvāšanu CSDD amatpersonai par pozitīvu eksāmena rezultātu2.novembrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) paātrinātā procesa kārtībā rosināja Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret fizisku personu par iespējamu 1000 eiro kukuļa piedāvāšanu Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) transportlīdzekļu vadītāju eksaminācijas inspektoram.
Krimināllietas materiāli satur ziņas par to, ka fiziskā persona piedāvāja 1000 eiro kukuli CSDD transportlīdzekļu vadītāju eksaminācijas inspektoram par vadīšanas eksāmena pozitīvu rezultātu. Kukuļa piedāvājuma mērķis bija atgūt fiziskās personas autovadītāja apliecību.
KNAB atzinīgi vērtē CSDD ikdienas darbā ieviestos un īstenotos pretkorupcijas mehānismus, tostarp automašīnu tehnoloģisko aprīkošanu, lai mazinātu kukuļošanas riskus un iespējas. Efektīvi ieviesti un īstenoti pretkorupcijas mehānismi palīdz tiesībsargājošajām institūcijām atklāt likumpārkāpumus un nostiprināt iegūtos pierādījumus, lai vainīgās personas tiktu sauktas pie atbildības par noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu.
KNAB kriminālprocesu uzsāka 2022.gada 31.oktobrī un izskatīja paātrinātā procesa kārtībā aizdomās par iespējamu Krimināllikuma 323. panta pirmajā daļā noteikto noziedzīgo nodarījumu – kukuļa piedāvāšanu valsts amatpersonai. KNAB, nosūtot krimināllietas materiālus Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai, noslēdzis attiecīgo pirmstiesas izmeklēšanu. Pašlaik prokuratūrai kā procesa virzītājai jālemj par krimināllietas turpmāko virzību.
KNAB vērš uzmanību, ka jebkurā kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību, un atgādina, ka nevainīguma prezumpciju piemēro visos kriminālprocesa posmos – sākot no brīža, kad persona tiek turēta aizdomās vai apsūdzēta, līdz brīdim, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā tiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.