Autodroms » Dažādi

Latvijā pieejams videi draudzīgais zviedru elektriskais motocikls CAKE

7 Apr 2021  

Latvijā pieejams videi draudzīgais zviedru elektriskais motocikls CAKEUzsākoties 2021.gada sezonai Dude Bikes moto veikalā Rīgā pieejami zviedru premium elektro motocikli CAKE, kas ir ne tikai klusi un videi draudzīgi, bet arī izceļas ar godalgotu dizainu un veiktspējas parametriem. Šie elektro motocikli ir piemēroti gan piedzīvojumiem dabā, gan ikdienas braucieniem pilsētā.

Neskatoties uz COVID-19, Latvijā 2020.gadā jaunu motociklu reģistrācijas apjoms ir pieaudzis par 6%, sasniedzot 993 motociklus. Jaunie motocikli, tā pat kā automašīnas, ik gadus kļūst videi draudzīgāki, samazinot kaitīgo izmešu apjomu. Šobrīd iekšdedzes dzinēja motocikliem ir aktuāli EURO 5 normatīvi, kas pēc būtības atbilst automašīnu EURO 6 prasībām. Tā pat tirgū arvien vairāk parādās divriteņu transportlīdzekļi ar elektro piedziņu – pārsvarā elektro velosipēdi, skūteri un mopēdi, taču motociklu kategorijā šobrīd ir pieejami tikai dažu ražotāju produkti.

“Kopš 2020.gada esam uzsākuši sadarbību ar zviedru premium elektro motociklu ražotāju CAKE, kuru klāstā ir gan dizaina balvas ieguvušie CAKE Ösa utilitārie moto, gan CAKE Kalk piedzīvojumu kategorijas elektromotocikli,” stāsta Ilze Jaudzema, Dude Bikes līdzīpašniece. “CAKE elektro motocikli ir viegli, klusi un videi draudzīgi – ne velti ražotāja sauklis ir izzini ar cieņu (explore with respect). Šo zviedru elektromotociklu ražošanā pamatā tiek izmantotas īpaši dizainētas un oriģinālas detaļas – klasisko motociklu detaļas ir par smagu, savukārt, pat labākās MTB velo daļas nevar nodrošināt nepieciešamo veiktspēju. Tā, piemēram, sadarbībā ar Öhlins, ir radīti individuāli amortizatori atsevišķiem CAKE Kalk modeļiem. Atšķirībā no daudziem citiem ražotājiem, CAKE Kalk modeļi ir Eiropā sertificēti kā motocikli, kurus drīkst izmantot satiksmē un kurus atļauts vadīt arī ar A1 un B kategorijas tiesībām – līdzīgi kā 125 cm3 motociklus.”

Latvijā pieejams videi draudzīgais zviedru elektriskais motocikls CAKEDude Bikes moto veikalā Rīgā pieejams un apskatāms CAKE Kalk& elektro motocikls. Kalk& ir radīts gan piedzīvojumiem dabā, gan ikdienas vajadzībām pilsētā, tas ir sertificēts braukšanai pa koplietošanas ceļiem. Motocikla maksimālais ātrums ir 90+ km/h, kuru nodrošina 10kW motors. Komplektā ietilpstošā 2.5 kWh baterija nodrošina maksimālo distanci līdz 86 km vai līdz 3 stundām bezceļu režīmā. Baterijas uzlāde līdz 80% aizņem 1.5 stundas, līdz 100% – 2.5 stundas no parastās rozetes. Papildus iespējams iegādāties arī otru ērti apmaināmu bateriju. Elektro motocikla svars ir 62 kg plus 17 kg baterija. Pieejami trīs braukšanas režīmi – no taupīgākā līdz augstākās veiktspējas, kā arī trīs bremzēšanas režīmi – brīvgaita un strāvas reģenerācija, kas atgādina braukšanas pieredzi ar 2- vai 4-taktu motoriem.

Citus CAKE modeļus, tai skaitā īpašo 2021.gada jaunumu – trasei un bezceļam paredzēto CAKE Race, iespējams pasūtīt Dude Bikes internetveikalā. CAKE Ösa cenas sākas no 6500 eiro, savukārt, CAKE Kalk no 9500 eiro.Latvijā pieejams videi draudzīgais zviedru elektriskais motocikls CAKE

 

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.