Autodroms » Drošība

Latvijā simts kameras fiksēs automobiļu valsts numura zīmes. Kādam nolūkam tas vajadzīgs?

26 Aug 2023  

Foto radari mums ir jau sen. Tagad darbu uzsākuši pirmie vidējā ātruma kontroles posmi. Šur tur pa retam ir luksoforu kontroles kameras, lai pieķertu tos, kas ignorē dzelteno un pat sarkano gaismu. Arī ar droniem tiek kontrolēta satiksme un ķerti nekaunīgi noteikumu pārkāpēji. Tagad gaidāms nākamais solis satiksmes drošības virzienā.

Foto: pexels.com

Foto: pexels.com

Ministru kabinets pieņēmis lēmumu Latvijā izvietot ap simts transporta valsts numura zīmju atpazīstošas kameras. Kam tādas vajadzīgas?

Pāris vārdos izskaidrojums ir vienkāršs. Tas sekmēs noziedzīgo nodarījumu ātrāku izmeklēšanu un atklāšanu, fiksēs transportlīdzekļu dalību ceļu satiksmē bez derīgas tehniskās apskates vai obligātas civiltiesiskās apdrošināšanas polises vai, neievērojot autoceļu lietošanas nodevas maksāšanas noteikumus.

Labā lieta ir tā, ka šādi būs daudz vienkāršāk izsekot zagtu automobiļu ceļam līdz slēptuvei. Šādi varēs izsekot noziedzniekiem. Jaunā sistēma palīdzēs izķert meklēšanā esošas personas un automobiļus.

Protams, visam klāt tas būs papildus ienākums valsts budžetā, jo būs teju vai neiespējami pārvietoties ar auto bez derīgas tehniskās apskates vai neiegādātas OCTA polises. Un, kā jau minēts, arī ceļa nodoklis nu būs jāmaksā regulāri.

Projektu īstenos Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs sadarbībā ar Valsts policiju un VSIA “Latvijas Valsts ceļi”.

Projekta izmaksas plānotas ne vairāk kā 3 337 856 eiro apmērā, tai skaitā Atveseļošanas fonda finansējums 2 807 280 eiro apmērā un valsts budžeta finansējums pievienotās vērtības nodokļa izmaksu segšanai ne vairāk kā 530 576 eiro apmērā.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.