Autodroms » Viedoklis

Latvijas autoceļu uzturētājs: 80 procenti aptaujāto autoceļu uzturēšanas kvalitāti vasarā vērtē kā apmierinošu

21 Sep 2020  

Latvijas autoceļu uzturētājs: 80 procenti aptaujāto autoceļu uzturēšanas kvalitāti vasarā vērtē kā apmierinošuVAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) veiktajā aptaujā, kurā tika analizēta iedzīvotāju informētība par Latvijas autoceļiem un to uzturēšanu, noskaidrots, ka 80% aptaujāto autoceļu uzturēšanu vasarā vērtē kā labu vai viduvēju, bet ziemā 73%. Lielākais vairums jeb 89% respondentu ikdienā izmanto autoceļus ar asfalta segumu, savukārt 35% no autobraucējiem katru dienu vai vismaz dažas reizes nedēļā brauc pa grants ceļiem.

LAU veiktā aptauja parāda, ka teju puse aptaujāto jeb 47% brauc ar auto katru dienu vai vismaz vairākas reizes nedēļā, savukārt 61% aptaujāto ikdienā biežāk izmanto valsts autoceļus. 75% respondentu kopumā zina vai ir dzirdējuši par ceļu uzturēšanas prasībām.

Lai pēc iespējas operatīvāk reaģētu uz notiekošo valsts autoceļu tīklā, pagājušajā gadā LAU ir pievienojis jaunu komunikācijas kanālu – aplikāciju “Waze”, ar kuras palīdzību ikviens var informēt par notiekošo uz valsts autoceļiem, kā arī redzēt aktuālāko informāciju. LAU apstrādā aplikācijā “Waze” saņemtos ziņojumus, kas atbilst autoceļu uzturēšanas specifikai, piemēram, šķērslis uz ceļa, bedre, sabraukts dzīvnieks, pazudusi ceļazīme u.c. Salīdzinot ar 2015.gada aptaujas rezultātiem, par pusi ir pieaudzis to autovadītāju skaits – 21%, kuri izmanto aplikāciju “Waze” kā informācijas ieguves kanālu par notiekošajiem autoceļu uzturēšanas darbiem un ar to saistītajiem satiksmes ierobežojumiem.

51% aptaujāto ir pamanījuši LAU tehniku aplikācijā “Waze” vai VAS “Latvijas Valsts ceļi” interaktīvajā kartē, kas greiderē grants autoceļus vai remontē bedres u.c. Savukārt 71% respondentu, kuri ir autovadītāji un vismaz vienu reizi mēnesī pārvietojas, braucot pie automašīnas stūres, savu informētību par plānotajiem vai veiktajiem autoceļu uzturēšanas darbiem un ar to saistītajiem ierobežojumiem vērtē kā labu vai viduvēju. Kopumā pusei no aptaujas dalībniekiem ir svarīgi regulāri saņemt informāciju par autoceļu uzturēšanas darbu plānošanu un veikšanu ikdienā.

Skatoties no ceļa zīmju izvietojuma, redzamības, ceļmalu un nodalījuma joslu pārredzamības, 68% aptaujāto jūtas droši, pārvietojoties pa ierastajiem ikdienas maršrutiem.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.