Autodroms » Sports

Mārtiņa Seska/Renāra Franča ekipāža pirmajā vietā Eiropas Rallija čempionāta trešajā posmā Polijā

22 Mai 2023  

Ar pārliecinošu uzvaru Eiropas Rallija čempionāta (ERČ) trešajā posmā Polijā mājās atgriežas Latvijas Mobilais Telefons atbalstītā pilota Mārtiņa Seska/Renāra Franča ekipāža. Uzvarot astoņos no 16 rallija ātrumposmiem, un iegūstot papildus vienu punktu noslēdzošajā “Power Stage”, liepājnieku ekipāža čempionāta kopvērtējumā ir pakāpusies uz otro pozīciju.Mārtiņa Seska/Renāra Franča ekipāža pirmajā vietā Eiropas Rallija čempionāta trešajā posmā Polijā

Nedēļas nogale sākās ar ne pārāk veiksmīgi veiktu pirmo ātrumposmu Mikolajki arēnā, kur vienā no līkumiem nobloķējās rokasbremze, un tika zaudētas vērtīgās 4,3 sekundes. Otro sacensību dienu ekipāža uzsāka ar uzvaru dienas pirmajā ātrumposmā un divām otrajām vietām, bet pēc atgriešanās no servisa zonas uzrādīja fenomenālu sniegumu, uzvarot trīs ātrumposmos pēc kārtas un pārņemot sacensību vadību. Dienas gaitā Seska/Franča ekipāža tempu nesamazināja, noslēdzot dienu pirmajā pozīcijā 8,2 sekundēm apsteidzot pieredzējušo WRC braucēju un šī brīža Eiropas čempionāta līderi jaunzēlandieti Heidenu Padonu. Jaunzēlandietis iepriekš Polijā divas reizes ir kāpis uz Pasaules čempionāta posma goda pjedestāla, un bija uzskatāms par šo sacensību lielāko favorītu.

Svētdienas rīta pirmo ātrumposmu izdevās uzvarēt jaunzēlandietim, taču jau nākamajos trīs liepājnieki bija neapturami, un izcīnīja trīs uzvaras pēc kārtas. Ar uzvarām kopā četros dienas ātrumposmos un otrajiem-trešajiem laikiem pārējos ātrumposmos, Seska-Franča ekipāža pirms noslēdzošā “Power Stage” bija palielinājuši pārsvaru līdz 40,2 sekundēm.

“Esam uzvarējuši Eiropas čempionāta posmu, un pakāpušies uz čempionāta otro pozīciju! Ātrumposmu ceļi Polijā ir tik pat ātri, kā Latvijā, taču daudz šaurāki un mīkstāku ceļa segumu. Veicot ātrumposmus otro reizi, daudzviet bija izdzītas dziļas špūres, izsistas bedres un akmeņi, kā dēļ bija ļoti jāuzmanās. Izdevās uzņemt labu tempu, braucām, izbaudot katru ātrumposma kilometru un ar drošu pārliecību. Esmu pārsteigts, ka izdevās apsteigt gan spēcīgo WRC braucēju Heidenu Padonu, gan vietējo favorītu poli Miko Marčiku.

Jāsaka liels paldies mūsu tehniskajai komandai – “MRF Racing” un “Sports Racing Technologies” komandai – mūsu Škoda Fabia RS Rally 2 auto bija lieliski sagatavots, un MRF riepas smagajos Polijas ceļos strādāja vienkārši perfekti,” uzsverot komandas kopdarba nozīmi, atzīst ERČ pilots Mārtiņš Sesks.

Liepājnieku nākamais starts būs jau pēc četrām nedēļām savā mājas rallijā – ERČ sezonas ceturtajā posmā Rallijā “Liepāja” (16.-18.jūnijā).

Ekipāžas sportiskajām gaitām iespējams sekot sociālo tīklu kontos „Twitter” @MSesks, „Facebook”@MartinsSesksRallying, „Instagram” @martins_sesks un mājaslapā https://www.martinssesks.com

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.