Autodroms » Sports

Pati ātrākā un nepārspētākā sieviete tādā autosporta disciplīnā kā rallijs – Mičela Mutona

8 Mar 2021  

Pati ātrākā un nepārspētākā sieviete tādā autosporta disciplīnā kā rallijs - Mičela MutonaKādus svētkus svinēt un kādus nē – tā ir katra paša darīšana. Gluži tā pat, ka politisku motīvu piedēvēšana jebkuriem iespējamiem un neiespējamiem svētkiem. Un tomēr, ja jau reiz ir vispasaules traktoristu vai ogļraču diena, tad kāpēc gan daiļās dāmas nebūtu pelnījušas vismaz vienu dienu arī sev?

Sievietes autosportā sasniegušas ļoti augstas virsotnes. Gan pasaules ātruma rekords pieder dāmai, gan citās disciplīnās sasniegti galvu reibinoši sasniegumi. Taču šķiet, ka pats brutālākais autosporta veids ir rallijs. Slikti ceļi, neērts auto, visapkārt vieni veči un ne pārāk filtrēta leksika. Tāpēc šoreiz par kādu dāmu, kas atstājusi pamatīgas pēdas rallija vēsturē.

Mičela Mutona pabeidzot skolu uzsāka apgūt jurista amatu. Tiesa gan, šo rūpalu līdz galam meitene neapguva, jo mācības patraucēja viņas dzīves lielākai mīlestībai – rallijam.

Vēl nieka 14 gados Mičela laida kā lielā ar tēva Citroen 2CV. Droši vien visnotaļ amizants skats. Pirmās rallija sacensības jaunā dāma piedzīvoja septiņdesmitajos, kad ar Renault 12 Gordini startēja vietējā mēroga sacensībās. Veicās visnotaļ labi, tāpēc jau pēc neilga laika tika apgūta jauna tehnika – Alpine A110.

Ar ko tad Mičela Mutona ir tik īpaša? Viņa ir vienīgā sieviete, kas ieguvusi čempiona titulu četros pasaules rallija posmos, kuros startēja Audi Qattro sastāvā.

Un droši vien ne velti vecais zēns Stirlings Moss šo lēdiju nodēvējis par vienu no labākajām autosporta vēsturē, bet Nikijs Lauda piešķīris titulu “supersieviete”!

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.