Autodroms » Tirgus, Viedoklis

Pētījums stāsta, ka daudzi esošie elektrisko auto īpašnieki nākamo gribēs ar iekšdedzes dzinēju!

9 Okt 2023  

No vienas puses mēs redzam, ka daudzi elektrisko automobiļu skeptiķi palēnām sāk aizdomāties par tieši šāda transporta līdzekļa iegādi. Dažs labs auto pārdevējs zina stāstīt, ka galvenokārt šādu interesi izrāda tie, kam pienākas premium cenas dienesta automobilis, vai arī augstākā vadības ešalona pārstāvji, kuri elektrisko auto nolēmuši iegādāties sievai, draudzenei, meitai, vai arī kā otro un pat trešo ģimenes automobili.

Pētījums stāsta, ka daudzi esošie elektrisko auto īpašnieki nākamo gribēs ar iekšdedzes dzinēju!

Protams, būtu naivi domāt, ka autobraucējs ar Latvijas vidējo algu metīsies iegādāties uz pusi dārgāku auto un veltīs vairāk kā pusi no algas ikmēneša līzinga maksājumam.

Protams, ir gana pārtikušas zemes, kur pieci, seši simti mēnesī nav pārlieku liels robs ģimenes budžetā un tur elektrisko automobiļu tīkotāji bija vairāk. Atslēgas vārds te ir tieši “BIJA”, jo viss pakāpeniski sāk izmainīties.

Mēs visi nojaušam par kuru elektroauto zīmolu ir runa, ja zem tā visa slēpjas bagātais dīvainītis Elons Masks. Zināmu apsvērumu dēļ konkrētu auto marku nepieminēsim. Vien atklāsim šausminošu noslēpumu, kuru pačukstēja kāda starptautiska sabiedriskā viedokļa monitoringa firma.

Izrādās, ka vairāk kā trešdaļa jeb 37 procenti konkrētā elektriskā automobiļa esoši īpašnieki nepieļaujot domu, ka arī nākamais auto būs elektrisks. Lielākā daļa vēlas pārsēsties uz hibrīdu, pārējie gatavi samierināties ar benzīnu vien.

Te gan esot runa par zināmās markas paša mazākā modeļa īpašniekiem. Lai gan arī lielākā modeļa īpašnieki domā pat ļoti līdzīgi. Tiesa gan, te tiek pieļauta iespēja izmēģināt kāda cita ražotāja piedāvājumu, lai gan priekšroka tik un tā tikšot dota iekšdedzes dzinējam.

Tas ir tikai  socioloģisks pētījums, kas atklāj sabiedrības noskaņojumu. Diemžēl nekāda pamatojuma atteikties no elektrības aptauja neizpauž, taču kurš gan vislabāk var izteikt viedokli par tāda veida transportu kā tie, kas jau zināmu laiku ar tādu sadzīvo.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.