Autodroms » Auto Ziņas

Renault H1st vision – uz cilvēku orientētas nākotnes mobilitātes vīzija

12 Jūl 2023  

Renault sadarbībā ar vadošajiem uzņēmumiem un jaunuzņēmumiem dažādās nozarēs ir izstrādājis konceptauto, kurš iemieso vīziju par savienotu, drošu un vienkāršu rītdienas mobilitāti – H1st vision. 100 cilvēku liela komanda šo auto radīja rekordīsā laikā – sešos mēnešos. Atvērtā inovāciju ekosistēma Software République, kuru izveidojuši seši lieli uzņēmumi (Atos, Dassault Systèmes, Orange, Renault Group, STMicroelectronics un Thales), tiecas uz skaidru mērķi izveidot Eiropas ekosistēmu ilgtspējīgai, neatkarīgai un drošai mobilitātei. Renault H1st vision ir daļa no tā.

Foto : Stephane Sby Balmy

Foto : Stephane Sby Balmy

H1, sSoftware République ekosistēmā dažādās jomās atzīti uzņēmumi un jaunuzņēmumi apvieno spēkus, lai tirgū ieviestu produktus un pakalpojumus, kas piedāvā risinājumus jaunajiem savienoto auto, viedo pilsētu un enerģētikas izaicinājumiem. Šo projektu pamatā ir visu partneru savstarpēji papildinošās prasmes datu analīzes, mākslīgā intelekta, kiberdrošības, savienojamības un virtuālo dvīņu jomā, kā arī centieni izgudrot jaunu inovāciju modeli, motivācijas fokusā paturot cilvēkus un vidi.

Renault H1st vision ir vistīrākais šīs ekosistēmas filozofijas iemiesojums ar 20 funkcionāliem jauninājumiem. Pirmo reizi automašīna pievienojas ekosistēmai, kurā ietilpst fizisks transportlīdzeklis un tā virtuālais dvīnis, kas reālajā un virtuālajā dzīvē mijiedarbojas ne tikai viens ar otru, bet arī ar vadītāju un pasažieriem, un visām mobilitātes sistēmām, tostarp citiem transportlīdzekļiem, alternatīvo transportu, viedo ceļu infrastruktūru, savienotajām autostāvvietām, uzlādes stacijām u.c. Šāda mijiedarbība ļauj modelēt, vizualizēt un simulēt dažādus lietošanas scenārijus, kas var rasties reālajā dzīvē un nodrošināt ceļotāju drošību. H1st vision nav tikai konceptautomobilis – tā ir taustāma vīzija par mobilitātes nākotnē.

Saskaņā ar Renaulution stratēģisko plānu, Renault mērķis ir kļūt par pilnvērtīgu tehnoloģiju uzņēmumu, koncentrējoties uz trim galvenajām jomām – elektrifikāciju (izmantojot E-Tech tehnoloģiju), komunikāciju (sadarbībā ar Google) un drošību. Programma Human First demonstrē Renault apņemšanos uzlabot autobraucēju, pasažieru un citu satiksmes dalībnieku drošību visā pasaulē.

Tā koncentrējas uz trim ar drošību saistītām prioritātēm:

  1. Uzlabotu vadītāja atbalsta sistēmu (ADAS) un drošības aprīkojuma izstrādi, lai novērstu negadījumus. Renault modeļu klāstā jau šobrīd ir vairāk nekā 36 ADAS un 60 drošības aprīkojuma vienības, kas palīdz novērst sadursmes vai mazināt to sekas.
  2. Satiksmes negadījumu efektīvāka vadība, izveidojot unikālu partnerību ar glābšanas dienestiem visā Eiropā: vairāk nekā 5000 ugunsdzēsēju un glābēju 19 valstīs ir apmācīti un iepazīstināti ar svarīgiem ārkārtas situāciju pārvaldības jauninājumiem (piemēram, Fireman Access un Qrescue Renault), kas palīdz pirmās palīdzības dienestiem strādāt efektīvāk.
  3. Satiksmes negadījumu skaita samazināšana, ieguldot pētniecībā un transportlīdzekļu tehnoloģiju attīstībā, piemēram, kompleksajos drošības jauninājumos Safety Score, Safety Coach un Safety Guardian, kā arī savienojamības pakalpojumos.

Software République rīcības plānā iezīmējas centieni līdz 2025. gadam izlaist 10 jaunus pakalpojumus un produktus, palīdzēt izveidot 50 vai vairāk jaunuzņēmumus, kā arī piedāvāt savus pakalpojumus vairāk nekā 50 vietās visā pasaulē.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.