Autodroms » Tirgus

Renault lēnām, bet pamatīgi virzās uz Latvijas tirgus līdera pjedestāla

25 Sep 2023  

Šī gada astoņos mēnešos Renault ir palielinājis savu tirgus daļu Latvijā un nu ierindojas piektajā vietā starp automobiļu zīmoliem. Pieaug pasažieru automobiļu pārdošanas apjoms (par 40 %), savukārt komerctransporta tirgū Renault ar 374 reģistrētiem automobiļiem ieņem otro vietu.

Foto: autodroms.lv

Foto: autodroms.lv

Renault lepojas ar izciliem kopējiem rezultātiem – tam ir piektā vieta Latvijā jaunu pasažieru automobiļu un furgonu pārdošanas apjoma ziņā – no 2023. gada janvāra līdz augustam reģistrēti 670 automobiļi, un līdz ar to Renault aptver 4,4 % tirgus daļu.

Renault Megane E-Tech 100% electric Latvijā ieņem ceturto vietu elektrisko hečbeku segmentā, un no janvāra līdz augustam reģistrēti desmit automobiļi.

Renault Arkana ir populārākais Renault pasažieru automobiļu klāstā, īpašu piekrišanu izpelnoties no privātiem klientiem, kuri veido vairāk nekā pusi no šī modeļa pircējiem. Visbiežāk klienti izvēlas Techno E-Tech full hybrid 145 versiju. Renault Arkana no gada sākuma līdz augusta beigām ir sasniedzis 83 C-SUV segmentā reģistrētu automobiļu apjomu. Renault Arkana hibrīdās versijas pārdošanas apjoms no jūlija līdz augustam ir divkāršojies.

Renault Austral pārdošanas apjoms gada pirmajos astoņos mēnešos sasniedzis 17 automobiļus.

Renault Trafic Passenger apstiprina savu vietu mikroautobusu segmenta pirmajā trijniekā – šī gada pirmajos astoņos mēnešos no jauna reģistrēti 80 automobiļi, kas ir 15 % no Latvijas tirgus.

Renault saglabā otro vietu vieglā komerctransporta segmentā ar 374 reģistrētiem modeļiem – vadībā ir Renault Master, savukārt otro vietu minivenu segmentā ieņem Renault Trafic.

Renault Master saglabā vieglā komerctransporta klientu uzticību, no janvāra līdz augustam atrodot 267 pircējus, un ir tālu priekšā konkurentiem. Tomēr stabilo un ievērojamo Renault Master popularitāti var rēķināt nevis mēnešos, bet gados, jo šis modelis izvirzījās furgonu līdz 3,5 t reitinga augšgalā jau 2010. gadā un ir iekārtojies tur uz palikšanu.

Renault Trafic kārtējo reizi ieņem pirmo vietu vidēja izmēra furgonu segmentā – šī gada pirmajos astoņos mēnešos reģistrēti 65 automobiļi. Trafic ir pirmajā vietā jau kopš 2019. gada.

Mazajam furgonam Renault Express van cena ir samazinājusies par 3 % (no 18 490)

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.