Autodroms » Zvaigžņu auto

Slavenās grupas Status Quo ģitārista Rika Parfita kādreizējie garāžas iemītnieki !

19 Feb 2021  

Rick Parfitt 1970 Mercedes Benz 280 SENo bērnības atceros dziesmu In The Army Now grupas Status Quo izpildījumā. Ritma ģitāra un vokāls šajā ansamblī bijis Rika Parfita ( Rick Parfitt) , pilnā vārdā Ričards Džons Parfits pārziņā! Foto viņš redzams pie sava 1970. gadā ražotā Mercedes –Benz 280 SE automobiļa.
Modeli 280 SE ražoja no 1965. līdz 1972. gada septembrim. Kopš 1970. gada Mercrdes –Benz tam ieviesa astoņu cilindru motoru ar 3,5 litru darba tilpumu. Mašīnu izlaida ar sedana, kupejas un kabrioleta virsbūvēm. Parfita kungu mēs redzam pie sedana , kas bija populārāks par citiem virsbūves variantiem un tika izlaists 91,051 eksemplārā. Sava loma sedana popularitātē bija cenai , jo tas maksāja uz pusi lētāk nekā kabriolets , par kuru prasīja $12,444. Standarta aprīkojumā bija četru pakāpju manuālā pārnesumu kārba, bet papildaprīkojuma sarakstā varēja atrast automātisko transmisiju. Par visu četru riteņu laicīgu apstāšanos gādāja disku bremzes.
Pirmā Rika Parfita personīgā mašīna bijusi Standard Eight, apmēram 1958. gada ražojums, kuru viņam nopirka mamma. Vadītāja apliecību Riks ieguva 17 gadu vecumā pēc četrām nodarbībām.
Porsche TurboVisiecienītākā no visām Rikam piederējušajām mašīnām viņaprāt bijusi Porsche Turbo ar 3,0 litru motoru no astoņdesmitajiem gadiem. Tā bijusi viņa pirmā automašīna ar turbokompresoru. Pats mūziķis sevi raksturojis kā ļoti uzmanīgu un vērīgu šoferi. Tomēr ar vienu no Rika desmit Porsche automobiļiem gadījās kāds incidents. Pie mājas kāds Mini īpašnieks bija novietojis savu spēkratu un Riks neierakstoties līkumā ietriecās kaimiņa Mini. Toreiz Riks Parfits iegādājās kaimiņam citu automobili. Porsche tika salabots, bet pēc tam vairs nebija tāds kā agrāk un tāpēc to pārdeva. Vēl 2015. gadā Riks Parfits par Porsche iegādi samaksāja 135,000 mārciņu. Roka zvaigzne nomira 2016. gada Ziemassvētku vakarā.

BentleyVēl Parfita garāžā atradies arī Bentley Continental GT Speed automobilis tāpat kā Range Rover ar turbokompresoru, Jaguar XF , Volkswagen Polo. Savukārt braucienam uz veikalu noderēja Seat, jo saimnieks dzīvoja Spānijā. Parasti vienlaikus viņam bija astoņas vai deviņas mašīnas. Pārvietojoties pa gaisu un ūdeni nāca talkā privātā lidmašīna un piecas laivas.
Kristiāns Andersons

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.