Autodroms » Drošība

Teorētiski jau tagad drīkst pāriet uz vasaras riepām, taču vai to vajag? Pirms izdarīt secinājumu, jāpaskatās pa logu!

3 Mar 2023  

Teorētiski jau tagad drīkst pāriet uz vasaras riepām, taču vai to vajag? Pirms izdarīt secinājumu, jāpaskatās pa logu!Ir lietas, kuras jāievēro kā reizes rēķins, taču jāizprot šo lietu būtība. Piemēram, noteikumi paredz, ka no 1. marta drīkstam braukt ar vasaras riepām. Jā, noteikumos ir arī piebilde par piemērotiem braukšanas apstākļiem, taču tas ir jēdziens, ko katrs spēj iztulkot pa savam!

Ja ceļa malā ieraugām zīmi “90”, tad tūdaļ pat metamies gānīt tos, kuri kaut kādu iemeslu dēļ brauc lēnāk. Pat pieprasām, lai tos sodītu! Taču noteikumos skaidri un gaiši rakstīts, ka tas ir “maksimālais atļautais” ātrums! Un nekādi ne minimālais.

Līdzīgi tas ir ar ziemas riepu nomaiņu pret vasaras. No 1. marta mēs patiešām to drīkstam darīt. Taču neviens vārds nekur nav teikts, ka tas obligāti jādara. Ja nu vien tik, cik radžotās riepas izmantojamas līdz 1. maijam un ne dienu ilgāk.

Sinoptiķi sola martu gana vēsu un sniegiem bagātu, tāpēc riepu nozares speciālisti atgādina – par pāreju uz vasaras riepām varam sākt domāt tad, kad vidējā gaisa temperatūra diennakts laikā pārsniedz plus septiņus grādus. Vidējā un ne dažas stundas dienas viducī, kad saulīte iesilda gaisu nedaudz vairāk. Jāatceras, ka no rīta un vakarā pat siltā dienā ir daudz vēsāk un laikā, kad parasti dodamies uz vai no darba, pilnīgi iespējams pat apledojums.

Savukārt piemeklēt un izvēlēties savam auto un braukt prasmei atbilstošākās vasaras riepas var drošu sirdi jau tagad, kamēr visi izmēri brīvi pieejami un jauni pārsteigumi nav ietekmējuši riepu cenu. Arī automobiļa disku remontam ir pats piemērotākais laiks, jo līdz ar pirmajām siltajām dienā to paveikt būs sarežģīti.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.