Autodroms » Drošība

Traģiska diena Latvijas ceļos – trīs zaudētas dzīvības un 31 dzērājšoferis

1 Okt 2023  

Traģiska diennakts Latvijas ceļos un pilsētu ielās aizvadīta septembra pēdējā dienā. Lai gan pilnmēness jau palēnām zaudē savas īpašās spējas, notikumi liek domāt, ka tā iedarbība bijusi neparedzēti jaudīga. Jebkurā gadījumā cita daudz maz loģiska izskaidrojuma nav.

Foto: Pexels.com

Foto: Pexels.com

Diennakts laikā dzīvību satiksmes negadījumos zaudējuši trīs cilvēki, no kuriem divi nepilngadīgie un viens visnotaļ mistiskos apstākļos.

 Smiltene, Atmodas iela, kāds pusaudzis, vadot mopēdu “Peugeot Ludix”, apgāzās un izraisīja sadursmi ar automašīnu “VW Sharan”. Negadījumā cieta minētais mopēda vadītājs, kurš no gūtajām traumām diemžēl mira.

 Rēzeknes novads, Viļānu pagasts, Trūpi, kāds pusaudzis, vadot automašīnu “Audi 80”, netika galā ar vadāmību, nobrauca no ceļa braucamās daļas un automašīna apgāzās. Satiksmes negadījuma rezultātā bojā gāja automašīnas pasažieris – nepilngadīgs jaunietis.

Mārupes novads, Mārupes pagasts, kāds vīrietis, vadot universālo pašgājējmašīnu-kompaktiekrāvēju “Locust L752”,  nenoskaidrotos apstākļos iebrauca dīķī un gāja bojā noslīkstot.

Savukārt tie, kurus nekas nespēj atturēt no auto vadīšanas alkohola reibumā, izcēlušies pēc pilnas programmas. Pavisam kopā aizturēts 31 autobraucējs alkohola reibumā, no kuriem deviņi ir administratīvo pārkāpumu procesi, kas liek domāt, ka šie neapzinīgie sēdušies pie stūres ar mazāk kā 1,5 promiļu daudzumu izelpā. Savukārt kārtīgā skurbulī braucamrīkus centušies stūrēt 22. Šiem bēdu brāļiem nāksies uz ļoti ilgu laiku atvadīties gan no autovadītāja apliecības, gan prāva naudas žūksnīšā kā arī paša automobiļa.

Jāpiebilst, ka aktīvākie dzērājšoferi šoreiz bijuši tieši Rīgā un tās tuvākajā apkaimē – te aizturēti 11. Pārējie diezgan vienmērīgi sadalījušies pa Latgali, Zemgali, Kurzemi un Vidzemi.  Starp citu, tieši Latgalē uzrāvušies vien tikai trīs sīvā cienītāji.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.