Autodroms » Drošība

Traģiskā piektdiena: Latvijas ceļos trīs bojāgājušie un 23 ievainotie

27 Mai 2023  
Foto: PEXEL.COM

Foto: PEXEL.COM

Protams, zināms skaits satiksmes negadījumi ir liktenīgas sagadīšanās vai cilvēciskas kļūdas rezultāts. Diemžēl ne mazāk nelaimes notiek pārgalvības, neuzmanības un nepamatotas pašpārliecības dēļ. Ne ar ko neizskaidrojami manevri, neadekvāts ātrums konkrētai vietai un nereti arī nekaunība. Tas viss noved pie smagām sekām. Arī traģiskām.

Šāda bijusi aizvadītā piektdien, 26. maijs, kad Latvijas ceļos dzīvību zaudējuši trīs cilvēki un 23 guvuši ievainojumus. Kopumā ceļu satiksmes jomā pieņemti 356 administratīvo pārkāpumu lēmumi, tajā skaitā 151 par ātruma pārsniegšanu un četri par agresīvu braukšanu. Savukārt par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā uzsākti seši administratīvo pārkāpumu procesi un septiņi kriminālprocesi, tāpat ir uzsākti trīs kriminālprocesi par transportlīdzekļa vadīšanu iespējamā narkotisko vielu iespaidā.

Vakar, 26. maijā, ap pulksten 12.25 Dobeles novadā, Auru pagastā, uz autoceļa Dobele –Bauska notika automašīnas Mercedes Benz sadursme ar automašīnu Volvo. Ceļu satiksmes negadījumā cieta trīs personas, no kurām viena medicīnas iestādē no gūtajiem ievainojumiem mira. Valsts policija skaidro negadījuma apstākļus.

Savukārt vēlā vakara stundā, ap pulksten 23.50 Bauskas novadā, Iecavas pagastā, uz autoceļa Rīga-Bauska notika motocikla un autobusa sadursme. Ceļu satiksmes negadījumā gāja bojā divas personas, kas atradās uz motocikla. Valsts policija skaidro negadījuma apstākļus.

Atcerieties asprātīgo, taču situācijai pilnīgi atbilstošo sakāmvārdu – nebrauc ātrāk, kā tavs sargeņģelis spēj palidot! Jebkurā gadījumā dzīvība un veselība ir dārgāka par tām dažām minūtēm, ko var būt izdotos ietaupīt!

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.