Autodroms » Zvaigžņu auto

Vokālās grupas no Kalifornijas The Mamas & The Papas spēkratu izvēle!

16 Jūl 2021 (1)

JaguarMan ļoti patīk klausīties LR1 raidījumu ‘’Dzīves ritmi mūzikā’’. Tas dzirdams brīvdienās un svētku dienās, bet vasarā pieejama papildporcija arī darba dienās. Tieši no raidījuma es uzzināju, ka ASV grupa The Mamas & The Papas tikusi pie sava nosaukuma noskatoties TV interviju ar motociklistu kluba ‘’Hells Angels’’ biedriem. Viņi savas meitenes sauca par mammām. Tad arī vokālās grupas meitenēm Kasandrai Eliotai ( Cassandra Elliot) un Mišelai Filipsai ( Michelle Phillips) radās doma, ka viņas būs Mamas un puiši Denijs Dohertijs ( Denny Doherty) un Džons Filips ( John Phillips) piebilda , ka viņi būšot Papas. Viena no grupas populārākajām dziesmām ir California Dreamin’.
2Ja reiz nosaukums nācis no motociklistiem, tad arī pašiem jābūt interesantam braucamo parkam. Džonam esot bijis Honda motocikls. Savukārt Mišela deva priekšroku Jaguar kabrioletam. Denijam piederējis 1966. gada Cadillac Eldorado Biarritz. Kasandrai bija tā paša gada Porsche 911 ar lūku un divas Alfa Romeo Spider automašīnas. Modelis Alfa Romeo Spider kļuva plaši pazīstams pēc 1967. gada kinolentes ‘’The Graduate’’ iznākšanas.
Vēl Mišelai Filipsai piederējis 1967. gada Jaguar kabriolets, kuru pārdeva, lai tiktu pie sudraba Mercedes –Benz divu durvju kupejas ar melnu jumtu. Denisa Dohertija īpašumā bijis arī dzeltens, četru durvju Lincoln Continental kabriolets, kurš ražots 1965. gadā. Tikmēr Džons Filips baudīja sauli tā paša gada Jaguar kabrioletā. Viņš saka, ka abi lielākie grupas hiti ‘’Straight Shoorter’’ un ‘’Go Where you Wanna Go’’ tapuši braucot ar auto. Interesants stāsts ir par grupas Buick kabrioletu, kuru nopirka Džons. 5Lieta tāda, ka viņš pirms tam bija nopircis Ford LTD spēkratu izmantojot sava drauga Skota Makenzija ( Scott McKenzie) kredītkarti, bet to automobili nozaga no ‘’Landmark’’ viesnīcas Losandželosā un izjauca Meksikā. Makenzija kungam vēl trīs gadus pienāca rēķini par mašīnu. Savukārt Džonam vajadzēja jaunu braucamo nozagtā vietā. Kad Džons noslēdza līgumu ar mūzikas producentu Lū Adleru ( Lou Adler) viņš grupai sagādāja 1959. gada Buick kabrioletu. Auto nāca no lietotu spēkratu tirgotāja Losandželosas Austrumos. 3Tas bija grupas braucamais līdz sākās hitu ieraksti. Buick togad izlaida trīs kabrioletus. Le Sabre, Invicta un Electra 225. Visdārgākais no tiem bija Electra 225 un tādus auto izlaida 5,493 eksemplāros. Visticamāk, ka Džonam tika Invicta vai Le Sabre . Invicta kabriolets tapa 5,447 eksemplāros, bet ar Le Sabre nosaukumu uzbūvēja 10,489 vaļējās mašīnas.
Kristiāns Andersons4

Komentāri »

  • sauna :

    Kas šos murgus raksta? Kaut kādas vecas grabažas, kaut kādi nevienam nezināmi tirliņi. It kā nebūtu gana daudz par ko stāstīt piecdesmit gadu robežās!

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.