Autodroms » Vēsture

Laiks izņemt no cimdu nodalījuma 1964. gada Triumph Herald lietošanas instrukciju!

23 Feb 2024  

HeraldIdeja rakstam radās kad lasīju Opel Crossland instrukciju. Iepriekšējā aukstuma viļņa laikā devāmies braucienā un es pamanīju, ka izslēgta Start/Stop sistēma. Mēģinot to aktivizēt ar pogu , instrumentu paneļa ekrānā parādījās uzraksts par neatbilstošu temperatūru. Tā kā mūsu ģimenē auto ar Start/Stop sistēmu ir pirmo reizi, tad nezinājām, ka mīnus grādos ekoloģiskā sistēma atslēdzas, bet līdz ko klāt atkusnis un no sniega vīra pāri paliek burkāns tā atkal darbojas Start/Stop sistēma.

Tik tālu par jauna auto instrukciju, bet fotogrāfijā redzama 1964. gada Triumph Herald brošūra.

Modeli Triumph Herald ražoja Standard-Triumph uzņēmums no Koventrijas Lielbritānijā. Auto ar nosaukumu Triumph Herald  izlaida no 1959. līdz 1971. gadam. Tas bija mazs spēkrats ar divām durvīm. Pie mašīnas dizaina strādāja itāļu speciālists  Džovanni Mikeloti ( Giovanni Michelotti). Sanāca vairāki virsbūvju varianti gan sedans, gan kabriolets, kupeja, furgons un universāls. Līdz 1964. gadam  zem motora pārsega atradās 948 kubikcentimetru motors. Mūs šodien interesē Triumph Herald 1200 modelis ar klasisko piedziņu un priekšā novietotu motoru.   Tas parādījās 1961. gadā Standard-Triumph  uzņēmumam nonākot Leyland Motors īpašumā. Jauno modeli varēja pazīt pēc gumijas buferiem, koka lamināta instrumentu paneļa un uzlabotiem sēdekļiem. Pastiprināja arī kvalitātes kontroli.

Tagad motora darba tilpums izauga līdz 1147 kubikcentimetriem. Automobili iecienīja braukšanas instruktori, jo visapkārt bija laba redzamība un mazs apgriešanās rādiuss.

Rindas četru cilindru dzinēja jauda bija 39 zs ( 29kW) Pārnesumu kārba bija četru pakāpju manuālā ar sinhronizāciju otrajam, trešajam un augstākajam pārnesumiem.   Maksimālais auto ātrums bija 74 jūdzes jeb 119 kilometri stundā. Kopš 1964. gada priekšā bija disku bremzes, bet aizmugurē palika trumuļi. Balstiekārta priekšā bija neatkarīgā ar spirālatsperēm un šķērssviru. Aizmugurē neatkarīgā ar šķērsvirziena slokšņu atsperi.

Modeli Triumph Herald 1200 ražoja no 1961. līdz 1970. gadam. Tajā laika posmā kopā saražoja 289,575 mašīnas. Triumph Herald 1200 vidējā cena 1961. gadā bija $2,850.

Ņemot vērā, ka Triumph Herald 1200  bija stipri vienkāršāks par mūsdienu braucamajiem, auto instrukcija droši vien  tā arī palika cimdu nodalījumā.

Plašāk par Triumph markas vēsturi lasiet šeit:

https://www.autodroms.lv/koventrijas-masinu-triumfs-1-dala/

https://www.autodroms.lv/koventrijas-masinu-triumfs-2-dala/

Kristiāns Andersons

 

 

 

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.