Autodroms » Zvaigžņu auto

Ar kādiem auto lepojās princis un Edinburgas hercogs Filips – azartisks autobraucējs mūža garumā

30 Apr 2021  

Ar kādiem auto lepojās princis un Edinburgas hercogs Filips - azartisks autobraucējs mūža garumāKā mēs visi labi zinām, diemžēl Anglijas princis un Edinburgas hercogs Filips pavisam nesen devās citu karaļvalsti. Labāk mēs šo džentlmeni pazinām kā karalienes Elizabetes II vīru, bijušo flotes virsnieku un lielu auto cienītāju. Nedaudz ielūkosimies prinča Filipa garāžā visa viņa mūža garumā.

Pirmā prinča aizraušanās bija automobilis ar nosaukumu Lagonda 3. Tas bija 140 zirgspēku kabriolets, ko 1954. gadā izgatavoja pēc prinča individuālā pasūtījuma. Gala rezultāts hercogam tā patika, ka šis tika izvēlēts par galveno ģimenes auto un tajā ik pa brīdim Filips izvizināja gan savu sievu, gan dēlu Čārlzu.

Ar kādiem auto lepojās princis un Edinburgas hercogs Filips - azartisks autobraucējs mūža garumāLai arī Lagonda 3 kalpoja labi, pēc desmit gadiem to nomainīja nākamais auto pēc īpaša pasūtījuma – Alvis TD21. Ato bija nedaudz vārgāks, tikai ar 115 zirgspēku jaudu. Taču tam jau bija disku bremzes! 1967. gadā princis ar šo auto iekļuva nepatīkamā satiksmes negadījumā.

Sešdesmito viducī princim Filipam  piedāvāja izmēģināt Aston Martin DB3S, kurš tika radīts Lemānas sacensībām. Auto dižciltīgajam vīram ļoti iepatikās, taču personiskajā lietošanā tas karaļa garāžā tomēr nenonāca. Ar to brauca pats Kerols Šelbijs.

Varbūt tas var likties dīvaini, bet karalienes vīrs kādu laiku bija arī leģendārā Fiat 500 īpašnieks. Tiesa gan, publiskos izbraukumos ar to neviens tā arī nedevās.

Lai karaļu pāris varētu doties izbraucienos ārpus pilsētas, tika izgatavots Land Rover Defender īpašā izpildījumā. Tas gan nebija vienīgais Defender, jo ar šo modeli izbraukumos devusies arī pati karaliene.

Ar kādiem auto lepojās princis un Edinburgas hercogs Filips - azartisks autobraucējs mūža garumāPrinča Filipa garāžā vienmēr bijis arī kāds Jaguar. Runā, ka Jaguar XKSS sešdesmito sākumā esot bijis prinča sapņu auto. Tas par tādu arī palicis, jo sieva šādu jaudīgu auto vīram iegādāties nav atļāvusi. Šis modelis zināms kā pasaulē pirmais ielas sporta automobilis.

Dažus pēdējos gadus Filips esot stūrējis pats vai ļāvis to darīt kādam citam Rang Rover Sport, kuru speciāli karaliskajām vajadzībām izgatavoja ar noņemamu jumtu.

Aktīvas autobraucēja karjeras beigas pienākušas 2019. gadā, kad Edinburgas hercogs izraisījis smagu satiksmes negadījumu. Arī tas noticis sēžot pie Range Rover stūres. Der atcerēties, ka tajā laikā kungam bija jau 97. gadi.

Komentāri:

Ierakstiet savu komentāru, vai trackback atgriezieties sākumā. Jūs varat subscribe to these comments ar RSS.

Esiet draugi. Lūdzu ievērojiet pieklājību. Iztiksim bez spama.